Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

SPORT

17-latek z Radomia błyszczy na motocyklowych torach

niedziela, 19 września 2021 15:19 / Autor: Radosław Mizera
foto: Krzysztof Girgiel/Sport PR Konsultant
Radosław Mizera

Pochodzący z Radomia Jurand Kuśmierczyk w bardzo dobrym stylu zakończył swój udział w serii Yamaha bLU cRU, skupiającej najbardziej utalentowanych kierowców w wyścigach motocyklowych. 17-letni zawodnik Szkopek Team dwukrotnie zajmował dziewiąte miejsce w kończących mistrzostwa zawodach na Circuit de Catalunya.

– Jesteśmy zadowoleni, bo Jurand już w drugim starcie w Pucharze Yamaha R3 bLU cRU osiągnął znakomity wynik i pokazał potencjał. Jeżeli w następnym roku przygotujemy się do tej serii przed sezonem, a nie będzie to z tzw. doskoku, to będziemy w stanie walczyć co najmniej o miejsca w pierwszej dziesiątce, a wierzę w to, że nawet o podia - podsumował występ Paweł Szkopek, wspierający młodego zawodnika.

Młody radomianin startował do tej pory m.in. pucharze i mistrzostwach Polski PitBike, gdzie w ubiegłym roku zdobył drugie miejsce. W obecnym sezonie prowadzi w mistrzostwach Czech i mistrzostwach Słowacji. Przygodę ze sportami motorowymi zaczął od motocrossu, by w 2019 roku przesiąść się na motocykl wyścigowy. Udział w zawodach Yamaha bLU cRU był dla niego pierwszą okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z największymi motocyklowymi talentami. W serii brali udział czołowi młodzi zawodnicy z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Brazylii. Puchar rozgrywany był podczas rund mistrzostw świata WSBK, pod okiem szefów fabrycznych zespołów.