Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

E. Leclerc Radomka wygrywa po zaciętym meczu z ŁKS-em

sobota, 02 października 2021 23:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Siatkarki E. Leclerc Moya Radomka Radom zrewanżowały się za kwietniową porażkę z ŁKS-em Commercecon Łódź w walce o trzecie miejsce Tauron Ligi w sezonie 2020/21 i pokonały dzisiaj łodzianki w trzech setach 3:0.

Dla ŁKS był to dopiero pierwszy mecz w tym sezonie, natomiast Radomka dzieki wygranej utrzymała miano niepokonanej drużyny.

W pierwszym secie początkowo była wyrównana walka punkt za punkt, ale dzięki świetnej grze Radomce udało się zdobyć najpierw cztery, a później sześć punktów przewagi.Po przerwie podobnie walka toczyła się punkt za punkt! Dopiero w końcówce siatkarki E. Leclerc Moya Radomka odskoczyły o kilka punktów, a całą partię zakończyła atakiem po skosie była zawodniczka ŁKS, Katarzyna Zaroślińska-Król. Trzeci set również mógł się podobać kibicom Radomki, choć ŁKS sprawiał niemałe problemy gospodyniom spotkania, które popełniły wiele błędów, stąd zrozumiała była radość kibiców Radomki po zdobyciu 25 punktu w wyniku challenge.

E.Leclerc Moya Radomka – ŁKS 3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

E. Lerclerc Radomka: Alanko, Lazić, Efimienko-Młotkowska, Zaroślińska-Król, Wójcik, Aelbrecht, Biała (libero) oraz Marković, Moskwa.

ŁKS Commercecon: Sobiczewska, Grajber, Witkowska, Ratzke, Jones-Perry, Alagierska, Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski, Piasecka, Pacak, Strasz (libero).

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.