Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik

Inne

Brązowy medal Michała Franczaka

niedziela, 10 października 2021 18:55 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Slalomie Kajakowym odbyły się na torze w Drzewicy. Brązowy medal wywalczył tu zawodnik drzewickiego klubu Michał Franczak.

Na torze w Drzewicy rozegrane zostały XXIV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Slalomie Kajakowym połączone z XVI Memoriałem Roberta Korzeniewskiego oraz Ligą Młodzików i Pucharem Polski 2021.

W zmaganiach na torze w Drzewicy wzięło udział ponad 120 zawodników. Przyjechali oni m.in. z klubów z Krakowa, Nowego Sącza, Szczawnicy czy Leśnej. Wśród rywalizujących nie zabrakło także gospodarzy z LKK w Drzewicy. – Przede wszystkim liczymy na starty Szymona Zawadzkiego, Macieja Bartosa i Michała Franczaka - to jest nasza eksportowa czołówka – mówił Waldemar Gapys, prezes LKK Drzewica.

Drzewiccy zawodnicy nie ukrywali, że w rywalizacji na swoim torze liczą na dobre miejsca.

W sobotnim Memoriale Roberta Korzeniewskiego w kategorii C-1 mężczyzn open najlepiej z eksportowej drzewickiej trójki poradził sobie Szymon Zawadzki, który zajął drugie miejsce. Czwarty był Maciej Bartos, a piąty Michał Franczak. W C-1 kobiet drugie miejsce wśród młodziczek wywalczyła drzewiczanka Kornelia Sieczak, w K-1 kobiet open czwarta była jej koleżanka z klubu Karolina Bąkiewicz.

Sobotnie zmagania były równocześnie eliminacjami do niedzielnych XXIV Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Slalomie Kajakowym. W tych najlepiej z drzewiczan spisał się Michał Franczak, który w C-1 wywalczył brązowy medal.