Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

Międzynarodowy Turniej Karate w Skarżysku

poniedziałek, 11 października 2021 10:04 / Autor:

W sobotę w Skarżysku-Kamiennej po raz siódmy odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Skarżysko-Kamienna CUP 2021.

Karatecy rywalizowali w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z Polski i Ukrainy reprezentujących 32 kluby.

Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz i Shihan Remigiusz Karpiński dokonali oficjalnego otwarcia turnieju. Skarżyski Klub Sportów Walki ,,Kyokushin–Karate” wręczył podziękowania osobom i instytucjom, dzięki której impreza doszła do skutku.

Walki toczone były w kilkunastu kategoriach wiekowych. Gospodarze zdobyli 14 medali, co pozwoliło im zająć drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze wywalczyli zawodnicy z Kielc, trzecie Konecki Klub Karate Kyokusin.

Albert Malik z SKSW Skarżysko został wybrany na najlepszego zawodnika turnieju, a Julia Seweryn ze starachowickiego klubu Senshi najlepszą zawodniczką.

Dla Skarżyskiego Klubu Sportów Walk medale zdobyli:

Złoto: Jakub Malik, Angelika Skorek, Aleksandra Domagała, Zuzanna Wiśniewska, Albert Malik, Julia Domagała

Srebro: Jakub Pastuszko, Antonina Pastuszko, Julia Aleksandrowicz, Wiktoria Sokół, Wiktoria Aleksandrowicz

Brąz: Maja Oleksiak, Aleksandra Sadza, Szymon Zych

Organizatorami turnieju byli Skarżyski Klub Sportów Walki "Kyokushin-Karate", Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku.