Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

SPORT

Jodła Jedlnia-Letnisko doczeka się nowoczesnego zaplecza sportowego

wtorek, 25 stycznia 2022 10:01 / Autor: Michał Kaczor
grafika: Piotr Leśnowolski
Michał Kaczor

Jodła Jedlnia-Letnisko zyska nowoczesne zaplecze sportowe. Niewykluczone, że w przyszłości powstaną także nowe boiska treningowe.

Koncepcję nowego zaplecza sportowego burmistrz Piotr Leśnowolski przedstawił na spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym stowarzyszenia GKS-u Jodły. Projekt jest już na ukończeniu.

- Dokumentacja techniczna zbliża się już do końca. Zostały ostatnie uzgodnienia i pozwolenie na budowę. Będziemy składali wniosek o dofinansowanie. Mam zapowiedź, że takie możliwości pojawią się pod koniec marca i ruszamy z budową - mówi burmistrz.

Burmistrz mówi, że budowa zaplecza sportowego to odpowiedź na zapotrzebowanie.

- Na tym obiekcie brakowało takiego zaplecza, a wokół Jodły jest skupionych tyle osób, że trzeba stworzyć bardzo dobre warunki sportowe - nie tylko płytę boiska. Marzy nam się również wybudowanie 2-3 boisk treningowych, żeby odciążyć płytę główną. Chcemy je wykonać na terenach należących do lasów państwowych. Pomoc zaoferował poseł Andrzej Kosztowniak i będziemy chcieli wykorzystać tę możliwość - dodaje Piotr Leśnowolski.

Na nowe zaplecze sportowe ma składać się wiele elementów, m.in. szatnie, sauna, siłownia, gabinety dla sędziów i członów sztabu szkoleniowego, czy też sala spotkań dla zawodników.