Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

Siatkówka

Nowy rozgrywający Cerrad Enea Czarnych Radom

wtorek, 25 stycznia 2022 12:27 / Autor: Michał Kaczor
fot. Neftyanik Orenburg
Michał Kaczor

Alexander Voropaev został nowym siatkarzem Cerrad Enea Czarnych Radom. Rosjanin gra na pozycji rozgrywającego.

Zakontraktowanie Alexandra Voropaeva to pokłosie kontuzji Wiktora Nowaka. Przypomnijmy, 22-letni siatkarz nabawił się poważnej kontuzji na treningu przed meczem z Jastrzębskim Węglem.

- Wiktor po odniesionej kontuzji przeszedł zabieg, który wyklucza go z dalszej gry w tym sezonie. W jego miejsce rozpoczęliśmy poszukiwania nowego rozgrywającego. Dziś oficjalnie mogę potwierdzić, że do zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom dołącza rosyjski siatkarz Alexander Voropaev – mówi Wojciech Stępień, prezes klubu.

Nowy nabytek Cerrad Enea Czarnych Radom w tym sezonie reprezentował barwy rosyjskiego klubu Neftyanik Orenburg, występującego na co dzień w rozgrywkach Super Ligi. Alexander Voropaev urodził się 19 października 1993 roku, mierzy 198 cm wzrostu i gra na pozycji rozgrywającego. Swoją karierę sportową rozpoczął w klubie Zvezda Ugry U21. Kolejnymi zespołami jakie reprezentował rozgrywający były kluby: Yaroslavich Yaroslavl, Dynamo Krasnodar, Volleyball Club Grozny, Lokomotiv-Izumrud Ekaterinburg, Yaroslavich Yaroslavl, Belogorie Belgorod, a także Lokomotiv Novosibirsk.

Wraz z klubem Lokomotiv-Izumrud Ekaterinburg w sezonie 2017/2018 Alexander Voropaev wywalczył mistrzostwo w Rosyjskiej Lidze A. Z kolei w rozgrywkach 2020/2021 z drużyną Lokomotiv Novosibirsk zdobył brązowy medal w Rosyjskiej SuperLidze.