Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

SPORT

Klub GKS Akcja Jastrzębia ma 25 lat

piątek, 24 czerwca 2022 13:14 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/GKS Akcja Jastrzębia
Monika Nowakowska

Klub GKS Akcja Jastrzębia obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. W najbliższą sobotę, 25 czerwca na boisku piłkarskim o godz. 14.00 odbędzie się mecz piłkarski między aktualnymi zawodnikami a zaproszonymi gośćmi.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, nie tylko kibiców i sympatyków klubu. W programie m.in.

- zjeżdżalnia dla dzieci
- animacje dla dzieci
- ciepły poczęstunek
- wata cukrowa
- loteria fantowa

- Początki były trudne, mimo wsparcia ze strony władz gminy Jastrzębia. Nie mieliśmy boiska, które spełniało wymagania stawiane przez ROZPN - czytamy na fb klubu.

- Od sezonu 1999/2000 posiadamy drużynę juniorów. Szkoleniem objętych jest w klubie około 40 młodych ludzi. Jako działacze uważamy, że do prawidłowego funkcjonowania Klubu potrzebna była nam jeszcze drużyna trampkarzy. Na dzien dzisiejszy kształcimy młodych piłkarzy, którzy zastąpią powoli odchodzących w cień starszych zawodników. Fachowych trenerów, którzy chętnie podjęliby się pracy z młodzieżą, posiadamy własnych - piszą Krzysztof Hernik i Radosław Głuchowski.
 

- Największym problemem Klubu zawsze była baza. Zaczynaliśmy od zera, grając na cudzych "śmieciach". Jedynym wsparciem był i jest Urząd Gminy. Większość prac robiliśmy sami: piłkarze i działacze. Od sezonu 2003/2004 gramy na nowym, pięknie położonym nad stawem, boisku w Jastrzębi. Pomieszczenia klubowe remontowaliśmy sami. Wiele jest tu jeszcze do zrobienia. Mamy nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy pomogą rozbudowywać tę, jakże ważną inwestycję (pierwsze pełno wymiarowe boisko w gminie) do końca - podsumowują.