Dwie twarze Radomiaka w sparingach z Worsklą Połtawa

sobota, 09 lipca 2022 18:53 / Autor: Cyprian Baranowski
radomiak.pl
Cyprian Baranowski

9 lipca w Rembertowie, Radomiak Radom rozegrał dwa spotkania kontrolne z ukraińską Worsklą Połtawa. Były to ostatnie mecze towarzyskie przed inauguracją sezonu PKO Ekstraklasy.

Pierwszy sparing ,,Zieloni” wygrali 2:1, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Dla Radomiaka strzelali kolejno Daniel Pik, którego klub pozyskał z Cracovii, oraz Dawid Abramowicz. Z kolei w drugim meczu, podopieczni Mariusza Lewandowskiego przegrali 1:2. Po 45. minutach gry na tablicy wyniku widniał remis 1:1, a w drugiej połowie goście zdołali strzelić jeszcze jednego gola. W tym spotkaniu dla RKS-u trafił również nowy nabytek, a dokładniej Dariusz Pawłowski, który przeszedł do radomskiego zespołu z Górnika Zabrze.

Radomiak Radom - Worskła Połtawa 2:1 (0:0)
Daniel Pik 71, Dawid Abramowicz 75 - Denys Olijnyk 47

Radomiak: Gabriel Kobylak (46. Albert Posiadała) - Mateusz Grzybek, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Daniel Łukasik, Thabo Cele, Filipe Nascimento (61. Dariusz Pawłowski) - Leândro (61. Michał Feliks), Roberto Alves, Luís Machado (61. Daniel Pik).

Worskła: (skład wyjściowy) Dmytro Riznyk - Serhij Jaworśkyj, Jewhen Pawluk, Andrij Bacuła, Ihor Perduta, Najeeb Yakubu, Felipe Rodrigues, Danijił Chrypczuk, Denys Olijnyk, Rusłan Stepaniuk, Marlyson.

Radomiak Radom - Worskła Połtawa 1:2 (1:1)
Dariusz Pawłowski 27 - Danyło Krawczuk 13 (k), Jurij Kozyrenko 61

Radomiak: Jakub Ojrzyński (46. Filip Majchrowicz) - Dariusz Pawłowski (46. Dominik Stępień), Pedro Justiniano, Aleksander Gajgier, Daniel Pik (46. Remigiusz Grotek) - Luizão (65. Adam Zbyszyński), Nikolas Korzeniecki, Jakub Nowakowski - Dominik Sokół, Maurides, Michał Feliks (46. Jakub Snopczyński).

Worskła: (skład wyjściowy) Ołeksandr Tkaczenko, Danyło Izotow, Ǵoko Zajkov, Maksym Melnyczuk, Illa Krupśkyj, David Puclin, Artem Czeladin, Jurij Kozyrenko, Artem Kułakowśkyj, Danyło Krawczuk, Dmytro Czernysz.