Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

SPORT

Wyścig dookoła Mazowsza zakończy się w Kozienicach

wtorek, 26 lipca 2022 12:12 / Autor: Kamil Zapora
fot. z archiwum Radia Plus Radom
Kamil Zapora

Najlepsi kolarze zawitają do Kozienic, a to za sprawą 65. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Dookoła Mazowsza". Kolarskie zmagania już sobotę (30.07) w Kozienicach.

Na początek odbędą się wyścigi amatorskie. O godzinie 10:45 wystartują zawodnicy biorący udział w trzech formułach wyścigów przygotowanych z myślą o amatorach. Zawodnicy jadący w Mazovia Masters będą mieli do pokonania 63 kilometry. Kolarze w wyścigu MINI Mazovia i Mistrzostwach Kozienic będą musieli pokonać 31 kilometrów. Amatorzy zostaną nagrodzeni o 13:30. - Do wzięcia udziału w tych kategoriach będzie można zapisać się jeszcze w dniu wyścigu przy basenie – podkreśla Edyta Piątek z Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu:

Start tradycyjnie będzie mieścił się w Kozienicach, przy krytej pływalni Delfin, jednak z uwagi na trwający remont ulicy Piastowskiej trasa została zmodyfikowana i biegnie następująco: z Kozienic ulicami Wójcików i Radomską, następnie trasa przebiegnie przez Aleksandrówkę, Stanisławice, Działki Brzóskie, Stanisławów, Ursynów, Brzózę, Sewerynów, Maciejowice i Łuczynów Nowy, kończąc z powrotem w Kozienicach. Zawodowcy będą mieli do pokonania pięć takich pętli. Tego dnia kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu występującymi w tych miejscach.

O godzinie 12:20 odbędzie się prezentacja polskich i europejskich ekip biorących udział w 64. Wyścigu Dookoła Mazowsza. Zawodnicy wystartują o godzinie 12:55, a do pokonania będą mieli łącznie 165 kilometrów.

Ceremonia zakończenie wyścigu ma rozpocząć się około godziny 17:00. Etap w Kozienicach jest ostatnim, a to oznacza, że w sobotę poznamy zwycięzcę całego wyścigu.