Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

SPORT

Pozostał tydzień na dołączenie do kozienickiego triathlonu

piątek, 29 lipca 2022 12:56 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wielu osobom ukończenie triathlonu może wydawać się nadludzkim wyczynem, jednak niech nie zmylą was pozory. 21 sierpnia odbędzie się 11 edycja Enea Kozienice Triathlon i jak podkreślają organizatorzy – jest to impreza dosłownie dla każdego!

Enea Kozienice Triahtlon to jedno z największych wydarzeń sportowych na ziemi kozienickiej – od lat zyskuje coraz większą popularność, a rzesza fanów i ludzi przyjeżdżających na zawody z całej Polski rośnie. 11 edycja zbliża się wielkimi krokami, bo zaplanowana jest na niedzielę 21 sierpnia, a zapisy trwają jeszcze tylko do przyszłej niedzieli 7 sierpnia. Dzisiaj nad Jeziorem Kozienickim, które jest swoistym sercem triathlonu zorganizowano konferencję prasową dotyczącą zawodów. Wziął w niej udział m.in. Jerzy Górski główny organizator zawodów, mistrz świata w podwójnym Ironmanie oraz bohater książki i filmu „Najlepszy”. - Istotą naszego zdrowia jest ruch – przekonywał Jerzy Górski. - W Kozienicach proponujemy start po zdrowie – dodał:

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski zauważył, że w pierwszym triathlonie mieszkańcy Kozienic praktycznie nie brali udziału, a w najnowszych odsłonach stanowią oni 60 procent wszystkich uczestników. - Chcemy wciąż popularyzować sport i aktywność fizyczną poprzez organizację takich profesjonalnych imprez jaką bez wątpienia jest triathlon – powiedział Piotr Kozłowski:

Od lat partnerem wydarzenia jest Enea Wytwarzanie. - Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tak ważnej dla Kozienic imprezy – podkreślił Sławomir Zielony, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych:

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy: kategorie, trasy, zapisy – znajdziecie na stronie triathlonkozienice.pl.