Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

SPORT

Podsumowania Raula Lozano

wtorek, 26 maj 2015 14:41 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Nowy szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom jest zadowolony z pierwszej wizyty w Polsce.
Chwalił przede wszystkim dotychczasową pracę trenerów, a także wyszkolenie młodzieży. - Klub się rozwija i jest dobrze poukładany - podkreślił Raul Lozano. Argentyńczyk w trakcie tygodniowego pobytu miał okazję przyjrzeć się umiejętnościom nie tylko zawodników Wojskowych, ale również siatkarzy powołanych do reprezentacji Polski juniorów. W poprzednią niedzielę Raul Lozano gościł bowiem w Bełchatowie, gdzie biało-czerwoni wywalczyli sobie awans do mistrzostw świata. - Plusliga jest jedną z najsilniejszych na świecie i myślę, że z powodu zdolnej młodzieży będzie jeszcze silniejsza - mówił trener.

O pracy z młodzieżą szkoleniowiec wypowiadał się w samych superlatywach. - Drużyna z Radomia wygrała Młodą Ligę. I to samo w sobie mówi dobrze o wyszkoleniu młodzieży. Powiedziałem, że szkieletem będzie 3 zawodników: Daniel Pliński, Wojciech Żaliński i Lukas Kampa. Gdy dodamy do tego tych młodych mistrzów to będzie dobry skład. Praca z młodymi to nie jest praca dająca owoce od razu, zespół będzie się rozwijał. Za sprawą nowej hali Radom stanie się bardzo ważnym ośrodkiem siatkarskim w Polsce - zapewnił Raul Lozano.

Argentyńczyk chwalił również dotychczasowe osiągnięcia Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. - Robert i Wojtek stworzyli w Radomiu dobrą bazę. Sądzę, że współpraca będzie się układała wzorcowo, bo trzy głowy zawsze myślą lepiej niż jedna - przyznał. Jak sam zdradził, osoba Roberta Prygla była jednym z argumentów za przyjęciem propozycji z Cerrad Czarnych. - Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji były priorytety klubu. Gdy prezes mi powiedział, że Robert będzie asystentem, to w tej samej chwili się zgodziłem. Zawsze miałem dobre relacje z graczami w Polsce i rzadko miewałem problemy. Pracowałem przecież z Robertem, ale i z Danielem, Wojtkiem czy Lukasem. Zawsze lubiłem zawodników pracujących ciężko. Sądzę, że klub dobrze się rozwija i jest dobrze poukładany. Dlatego właśnie jestem tutaj. Chcę uczestniczyć w tym projekcie - skomentował nowy opiekun Wojskowych.

Raul Lozano zakończył swoją wizytę w Polsce. W Radomiu będzie go można spotkać w połowie sierpnia, gdy drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.