Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

SPORT

Opoczyńscy biegacze nie zwalniają tempa

środa, 27 maj 2015 12:31 / Autor: Marcin Prejs
fot. Jacek Wojtarek
Marcin Prejs
Biegacze Opoczno Sport Team mocno trenują przed ważnymi startami. Już niedługo najlepsi z nich reprezentować będą kraj na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. Póki co udanie zaprezentowali się podczas Biegu Górskiego na Ślężę.
XXII Bieg Górski na Ślężę był jednocześnie mistrzostwami Polski seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie. - W stawce 532 biegaczy świetny wynik odnotowała Łucja Wiktorowicz, kończąc morderczy bieg na piątej pozycji open. Na 13. pozycji open i pierwszy w kat. M17 zmagania ukończył Szymon Wiktorowicz, 36. open i drugi w kat. M14 był Bartłomiej Świątek - mówi Jacek Wojtarek, trener sekcji biegowej Opoczno Sport Team. Trener również pobiegł na Ślężę, jednak z powodu kontuzji (zerwana torebka stawowa) zmagania ukończył dopiero na 46. pozycji. Świetnie pobiegli debiutanci w biegu alpejskim: 77. Jakub Tokarski, trzeci w swojej kat wiekowej M14, 35. open w kobietach i druga w kategorii K14 na mecie zameldowała się Julka Wdówka, 135. open i 49. w kat M30 Bogdan Stępień. Wkrótce opoczyńskich biegaczy można będzie zobaczyć na kolejnych imprezach. 7 czerwca wystartują w biegu w Karwicach o puchar sołtysów, a 21 czerwca w Opocznie w biegu o puchar burmistrza. Najlepsi biegacze Opoczno Sport Team przygotowują się jednak do mistrzostw świata i Europy. W tych pierwszych już 27 czerwca wystartuje Łucja Wiktorowicz. Na mistrzostwa Europy start zapewnił sobie Mateusz Celak. Jest jednak szansa na to, by dołączyli do niego również Łucja Wiktorowicz i Szymon Wiktorowicz. - Bardzo byśmy chcieli. Dostaliśmy kolejne powołania, niestety borykamy sie z problemami finansowymi - przyznaje Jacek Wojtarek. Jak wyjaśnia, by wystartować 4 lipca w mistrzostwach, muszą sami opłacić przelot do Portugalii, gdzie odbywać się będzie biegowa impreza. - Na razie jednak nie mamy tyle środków, byśmy mogli wszyscy polecieć - dodaje trener.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.