Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

SPORT

Radomianie w finałach Energa Basket Cup

niedziela, 07 czerwca 2015 08:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł
Zagrają w finale!
Od piątku, 5 czerwca w Sopocie trwają finały Energa Basket Cup- największego turnieju koszykówki dla młodzieży w Polsce. Wśród drużyn jest reprezentacja z Radomia, zespół chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. 
Do rywalizacji stanęło ponad 6000 zespołów szkół podstawowych z całego kraju. Decydująca walka o Mistrzostwo Polski i nagrody dla szkół rozegra się w niedzielę, 7 czerwca przy wielotysięcznej widowni i profesjonalnej oprawie w trójmiejskiej Ergo Arenie. Na zawodników i kibiców czekają również dodatkowe atrakcje m.in. występ Dunk Elite- mistrzów świata we wsadach do kosza i koncert O.S.T.R.-a. Impreza rozpocznie się o godz. 12. Transmisja meczów o medale dostępna będzie na stronie final.energabasketcup.pl
Nadchodzący finał to zwieńczenie kolejnej edycji wieloetapowego turnieju rozgrywanego w całym kraju od września 2014 r. Każdego roku bierze w nim udział ponad 80 000 dzieci. Droga do niego wiodła przez rozgrywki od szczebla szkolnego po finały wojewódzkie. Ich zwycięzcy staną do walki o Mistrzostwo Polski, która rozegra się na profesjonalnym parkiecie jednej z najbardziej nowoczesnych hal sportowych w kraju - trójmiejskiej Ergo Areny. Do ostatniego etapu turnieju przystąpi po jednej drużynie chłopców i dziewcząt z każdego regionu. O tym, które z nich wyjadą z Trójmiasta z medalami, przekonamy się już w niedzielę, 7 czerwca.

(za: Komunikacja Energa Basket Cup)