Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

SPORT

Radom stolicą młodzieżowej koszykówki

środa, 10 czerwca 2015 14:10 / Autor:
fot. flickr.com/jack, cc
W Radomiu odbędą się finały jubileuszowych V rozgrywek w ramach Orlik Basketmania. Zmagania młodych sportowców od piątku do niedzieli.

Przez najbliższych kilka dni Radom będzie stolicą młodzieżowej koszykówki. Finały V Ogólnopolskiego turnieju Orlik  Basketmania odbędą się w Radomiu. Miasto Radom stanęło na wysokości zadania i przygotowało arenę do tego turnieju.

- Do Radomia przyjadą zawodnicy, którzy niebawem będą mieli szansę stać się gwiazdami, którzy już są lokalnie zapowiadają się świetnie - zapowiedział Dyrektor Departamentu Sportu Dla Wszystkich przy Ministerstwie Sportu i Turystyki Dariusz Buza.

Robert Witka, uczestnik Mistrzostw Europy w 2007 i 2009 roku w koszykówce:  - Idea mojej kadencji to promowanie naszego miasta poprzez sport, a koszykówka jest ważnym elementem wpływającym na to, jak nasze miasto jest postrzegane w Polsce - powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski, który przypomniał jednocześnie sukcesy drużyny Rosa Radom, która zdobyła czwarte miejsce w ramach Tauron Basket Ligi.

Radosław Witkowski zapowiedział, że wciąż będzie wspierał koszykówkę. - Mamy nadzieję, że nowa hala widowiskowo-sportowa zostanie uruchomiona do końca 2018 roku - dodał.

Orlik Basketmania to turniej koszykarski dla dzieci ze szkół gimnazjalnych i podstawowych. Pierwszy turniej odbył się w Katowicach na jednym ze szkolnych boisk typu Orlik (stąd nazwa). Łącznie w imprezie ogólnopolskiej bierze udział ponad 7,5 tys. na wszystkich szczeblach. Do Radomia przyjedzie łącznie 32 drużyny.

Rozgrywki finałowe rozpoczną się w Radomiu w piątek. Potrwają do niedzieli i odbywać się będą na Placu Jagiellońskim. Turniej popularyzuje koszykówkę wśród młodych oraz lokalizuje talenty.