Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

SPORT

Dzień Ojca już w niedzielę?

wtorek, 16 czerwca 2015 10:48 / Autor:
Choć święto tatusiów przypada w przyszły wtorek, to już w poprzedzającą go niedzielę będą mieli okazję do świętowania. Oczywiście, jeśli wygrają pojedynek z drużyną radomskich kapłanów!

Tuż przed tegorocznym Dniem Ojca, w niedzielę, 21 czerwca, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Struga 63 w Radomiu, dojdzie do wyjątkowego pojedynku, w którym drużyna Ojców&Synów zmierzy się z reprezentacją Księży Diecezji Radomskiej.

Spotkanie rozegrane zostanie już po raz czwarty. W tym roku, za organizację wydarzenia odpowiadają Fundacja Światło-Życie, Ośrodek w Radomiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Gramy Razem. Mecz odbędzie się w ramach akcji „Kibicuj Rodzinie”.

Inicjatywa ma na celu integrację wielu środowisk. Są wśród nich m.in. przedstawiciele Ruchu Światło-Życie z terenu diecezji, oaz dziecięcych, młodzieżowych oraz związanych z rodzinnym ruchem, tzw. Domowego Kościoła.

W ramach imprezy, obok wspomnianego meczu, którego początek został zaplanowany na godz. 15.00, przewidziany został piknik rodzinny. Zabawy sportowe, zajęcia z kolorową chustą Klanzy, malowanie twarzy czy gry proekologiczne to tylko wybrane atrakcje dla najmłodszych uczestników. Za ich przygotowanie odpowiadać będą specjalizujący się w organizacji podobnego typu imprez animatorzy związani z Ruchem Światło-Życie.

Piknik odbywa się w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Wodociągami Miejskimi w Radomiu Sp. z o.o. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Odrynariusz Diecezji Radomskiej, Biskup Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik oraz Senator RP, Wojciech Skurkiewicz.

Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.