Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /SPORT/Bezbramkowy remis Radomiaka

Sport w Radomiu

Bezbramkowy remis Radomiaka

06 kwiecień 2019 / Tekst

Piłkarze Radomiaka zremisowali 0:0 z ROW-em Rybnik. Duży udział przy tym wyniku miał bramkarz gości - Kacper Rosa.

Początek spotkania z obu stron był niemrawy. Nieznacznie przeważał ROW Rybnik, ale goście nie stworzyli większego zagrożenia. W 15. minucie dośrodkowywał Bruno Luz, jednak piłka po lekkim strzale Klabnika minęła słupek bramki. Kolejną groźną akcję Radomiak przeprowadził w 25. minucie. Po podaniu Meika Karwota piłkę zgarnął Leandro, jednak został zablokowany. Minutę później z rzutu wolnego strzelał Rafał Makowski i futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 40. minucie "Zieloni" mieli stuprocentową sytuację. Banasiak odebrał piłkę w środku pola, podał do Leandro, ale strzał Brazylijczyka obronił Kacper Rosa. W ostatniej akcji pierwszej połowy minimalnie chybił Bruno Luz.

Radomiak rozpoczął drugą połowę od strzału "z nożyc" Leandro. Brazylijczyk jednak niedokładnie trafił w piłkę i nie było gola. W 59. minucie ROW Rybnik powinien prowadzić 1:0. Rostkowski z trzech metrów nie trafił w bramkę. W 61. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Rafał Makowski. Piłkę z największym trudem wybił Rosa. W 82. minucie strzelał Banasiak i ponownie świetną interwencją popisał się Rosa. Bramkarz ROW-u dwoił się i troił. W 83. minucie strzelał Świdzikowski i ponownie obronił Rosa. W końcówce Radomiak przeważał, jednak wynik nie zmienił się. Bezbramkowy remis w Radomiu.

Radomiak Radom - ROW Rybnik 0:0 (0:0)