Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /SPORT/Cele nowego trenera Radomiaka

Sport w Radomiu

Cele nowego trenera Radomiaka

25 czerwiec 2018 / Tekst

Dariusz Banasik został nowym trenerem Radomiaka. Dziś poprowadzi pierwsze zajęcia.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Dariusz Banasik poprowadzi dziś pierwsze zajęcia z pierwszym zespołem Radomiaka. Będą rozmowy z zawodnikami.

- Praktycznie mamy wszystko ustalone do pierwszego meczu – sparingi, treningi, testy. Już jutro cały dzień spędzamy na Legii, bo udało się zorganizować testy. Mam nadzieję, że moja osoba też spowoduje, że będzie lepsza współpraca z klubem z Łazienkowskiej, bo wiem, że tutaj już jest bardzo dobra współpraca – mówi Dariusz Banasik.

W środę sparing z Górnikiem Łęczna, a w sobotę ze Stalą Mielec. Następnie z Legią Warszawa i Viitorulem Constanta, a następnie Avią Świdnik.

- Jeżeli chodzi o budowę drużyny, wyszedłem z założenia, że nie chciałbym robić rewolucji, bo jest zbyt krótki okres przygotowawczy. Na pewno będą zmiany, ale chciałbym porozmawiać z zawodnikami i ewentualnie dać też szansę kilku, żeby stwierdzić ich przydatność do zespołu – tłumaczy trener Banasik.

Dziś na treningu pojawiło się 3 testowanych zawodników. W środę z Górnikiem Łęczna trener będzie ich oceniał. Dariusz Banasik mówi, że wśród potencjalnych wzmocnień będą zawodnicy z pierwszej ligi i wyróżniający się drugoligowcy.

Trener Banasik mówi, że można się spodziewać młodych i utalentowanych piłkarzy z Legii Warszawa.

Jeśli chodzi o decyzje kadrowe, to niektóre już zostały podjęte, ale trener chce dać wszystkim szansę w najbliższych sparingach.

Ważnym elementem będzie także radzenie sobie z presją wyniku.

- Nie spodziewajmy się, że wygramy 30 meczów z rzędu. Na pewno będą wzloty i upadki, ale ja będę wymagał od siebie i zawodników, żeby sobie z nią radzić – mówi Dariusz Banasik.

Ważne będzie również wytrzymanie presji wiosny. Chodzi o to, żeby utrzymać formę przez cały sezon.

Trener Banasik wypowiedział się także o ustawieniu Leandro na boisku.

- Na pewno nie widzę go na boku pomocy, bo uważam, że to zawodnik bardziej do formacji ofensywnych – mówi trener Banasik.

Dariusz Banasik jest absolwentem AWF w Warszawie. Pracę szkoleniową rozpoczynał jako asystent w Delcie Warszawa, gdzie pracował m.in. z Robertem Lewandowskim. Dwanaście lat spędził w Legii Warszawa, gdzie przeszedł wszystkie szczeble rozwoju od najmłodszych roczników Akademii, a skończywszy na Młodej Ekstraklasie U-21, gdzie zdobył dwa mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski. Prowadził również przez pół roku rezerwy Legii Warszawa, które zostawił na pierwszym miejscu w III lidze po rundzie jesiennej. Podczas pracy w Legii pod jego okiem rozwijało się wielu zawodników, którzy w późniejszym czasie trafili do pierwszego zespołu, jak choćby Maciej Rybus, Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Michał Żyro, Dominik Furman, Daniel Łukasik, Rafał Wolski, czy Jakub Kosecki. Po odejściu z Legii dwa lata pracował w Zniczu Pruszków, gdzie w drugim sezonie pracy awansował do I ligi i doprowadził zespół do 1/4 finału Pucharu Polski, odpadając dopiero w dwumeczu z drużyną Lecha Poznań. Ostatnie dwa sezony spędził na boiskach I ligi w Zagłębiu Sosnowiec i Pogoni Siedlce.

Do sztabu szkoleniowego dołącza także Artur Węska, który w przeszłości pracował jako asystent trenera w Zniczu Pruszków, a ostatnio w Pogoni Siedlce. Będzie pełnił funkcję pierwszego asystenta trenera Dariusza Banasika.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4