Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /SPORT/Czukbol wkracza do Radomia

Sport w Radomiu

Czukbol wkracza do Radomia

13 luty 2019 / Tekst

Siatkówka, koszykówka, piłka nożna. Niemal każdy miał choćby najmniejszy kontakt z tymi dyscyplinami sportu. A czukbol? Do Radomia wchodzi nowa gra zespołowa.

Czukbol wkracza do Radomia
fot. Radio Plus Radom

- Szukałam nowości. Jestem dosyć młodym nauczycielem wychowania fizycznego, dlatego chciałam urozmaicić nasze zajęcia. Zaczęłam szperać w internecie i natrafiłam na grę czukbol - mówi Emilia Górska, nauczyciel w-f w VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

Geneza gry jest bardzo ciekawa. Stworzył ją w latach 70-tych ubiegłego wieku biolog dr Hermann Brandt. Nowa dyscyplina miała być wolna od kontuzji. Kluczem jest zakaz bezpośredniego kontaktu między zawodnikami. - Podczas tej gry skupiamy się na piłce, na bramce. Nie interesuje nas natomiast przeciwnik - wyjaśnia Emilia Górska. Wykorzystywana jest piłka do piłka ręcznej, specyficzne są za to bramki. - To jest taka siateczka, rozciągnięta na metalu, która odbija tę piłkę jak od trampoliny - dodaje. Gra po 7 zawodników. Podają sobie piłkę i celują w bramkę. Nie ma kozłowania. - Podczas jednej akcji mamy trzy podania. Trzecie ma być już zakończone rzutem na bramkę. Zawodnik może trzymać piłkę maksymalnie 3 sekundy i może z nią zrobić trzy kroki na boisku. Jedynym przechwytem piłki jest chwyt piłki od bramki. Nie skupiamy się na zawodniku oddającym rzut, tylko na bramce - mówi inicjatorka gry w Radomiu.

Wkrótce odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne na temat czukbolu. Zaproszeni są nauczyciele wychowania fizycznego, ale i wszyscy zainteresowani nową dyscypliną w Radomiu. Informacje można będzie znaleźć na stronie internetowej http://kochanowski.iq.pl lub TU.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4