Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /SPORT/Do boju w komplecie

Sport w Radomiu

Do boju w komplecie

11 październik 2018 / Tekst

Jutro pierwszy mecz Cerrad Czarnych Radom w tym sezonie PlusLigi. - Wiemy, że jeśli zagramy naszą najlepszą siatkówkę , to możemy pokonać każdego - mówi kapitan Dejan Vinčić.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

W zeszłym sezonie Czarnych dręczyły kontuzje. W tym do gry przystępują w pełnym składzie. Potwierdził to na dzisiejszej konferencji prasowej trener Robert Prygiel.

W okresie przygotowawczym Cerrad Czarni Radom rozegrali 13 sparingów i nie odnieśli żadnej porażki.

- Udało nam się wszystkie te sparingi wygrać. W każdym sparingu praktycznie grali wszyscy zawodnicy. Chciałem, żeby w okresie przygotowawczym wszyscy zagrali mniej więcej po równo i to zostało zrealizowane. Jeżeli chodzi o treningi, wykonaliśmy niemal w 100% to, co sobie założyliśmy. Nie było żadnych urazów poza drobnym urazem Michała Ostrowskiego, który wypadł na dwa mecze w Turnieju Partnerstwa Regionalnego, ale nie był on poważny. Jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy – mówi trener Robert Prygiel.

Pierwszy przeciwnik jest wymagający. Skład Jastrzębskiego Węgla w przerwie wzmocnili m.in. Dawid Konarski, Christian Fromm, Piotr Hain czy Julien Lyneel.

- Widać, że byli rozczarowani po ostatnim sezonie, więc na pewno w tym roku będą chcieli walczyć o coś więcej. Celem tej drużyny jest walka o medale i myślę, że są w pełni przygotowani do tego – ocenia trener Prygiel.

Dejan Vinčić, nowy kapitan drużyny, podkreśla, że początek sezonu zawsze jest wielką niewiadomą.

- Wiemy, że pierwsze mecze w lidze zawsze są trudne, bo nie wiemy, gdzie my jesteśmy i nasi rywale. Jak trener powiedział, osiągaliśmy sukcesy w meczach przygotowawczych, szczególnie w ostatnim turnieju, gdzie graliśmy z dobrymi drużynami. Jesteśmy optymistycznie nastawieni. W tym sezonie mamy świetny zespół. Jeśli chodzi o przeciwnika, to z pewnością budują drużynę, która powalczy o najwyższe miejsca w PlusLidze, ale dla nas nie ma to znaczenia, bo wiemy, że jeśli zagramy naszą najlepszą siatkówkę , to możemy pokonać każdego – mówił kapitan.

Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał wyjściowy skład Czarnych. Trener mówi, że jest tylko jedna niewiadoma.

- Przed samą konferencją rozmawiałem z Wojtkiem Stępniem, moim asystentem, i zastanawiamy się tylko nad jedną pozycją. Tak naprawdę jest to dla nas pozytywny ból głowy. Dawno nie było takiej sytuacji, żebyśmy mieli na każdej pozycji tak wyrównaną konkurencję na tak wysokim poziomie. Jestem przekonany, że bez względu na to, kto jutro zacznie mecz, w Olsztynie może być już inaczej. Każdy z zawodników musi mieć tego świadomość, że w każdym momencie sezonu może przyjść jego kolej – mówi Robert Prygiel.

Ważnym elementem w grze Czarnych będzie współpraca rozgrywających i atakujących. Do klubu w przerwie międzysezonowej dołączyli Reto Giger (rozgrywający) i Maksym Żygałow (atakujący). Dejan Vinčić, który niedawno dołączył do drużyny po mistrzostwach świata, podkreśla, że współpraca będzie się z każdym meczem poprawiała.

- Maks jest świetnym człowiekiem i zawodnikiem. Wszyscy wiemy, co osiągnął w swojej karierze. Myślę, że nie jesteśmy jeszcze na najwyższy poziomie zgrania, ale jesteśmy ze sobą dopiero dwa tygodnie i to się poprawi – mówi kapitan.

Na mecz z Jastrzębskim Węglem klub sprzedał komplet biletów. Mecz w piątek (12 października) o 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4