Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /SPORT/Justyna Kozdryk ustaliła rekord Polski

Sport w Radomiu

Justyna Kozdryk ustaliła rekord Polski

07 listopad 2017 / Tekst

Podczas VII Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Chorzowie, pracownica cywilna grójeckiej Policji Justyna Kozdryk wycisnęła sztangę o ciężarze 100 kg. Sportsmenka ustaliła jednocześnie nowy rekord Polski - poprzedni był o pięć kilogramów mniejszy.

Justyna Kozdryk ustaliła rekord Polski
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/wgr

To kolejny sukces Justyny Kozdryk - reprezentantki GKS KRASKA Jasieniec - w tym roku. W czasie mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w kwietniu w Killeen w stanie Teksas sportsmenka z Jasieńca zajęła pierwsze miejsce pokonując zawodniczkę z Mongolii. Dla pracownicy grójeckiej komendy był to już dziewiąty złoty medal w historii jej startów w mistrzostwach świata, jest także dziesięciokrotną mistrzynią i rekordzistką Europy.

Podczas Mistrzostw w Chorzowie Justyna Kozdryk wystąpiła również w roli trenera młodego pokolenia ciężarowców. Juniorzy także wrócili z sukcesami: Bartłomiej Tuszyński - srebrny medal w grupie + 105 kg juniorów do lat 16 z wynikiem 107,5 kg; Jakub Grzelak 4 miejsce w kat. 74 kg z wynikiem 90 kg i 5 miejsce Jakub Cieślak w kat. 83 kg z wynikiem 90 kg.

Justyna Kozdryk związana jest z grupą Kraski Jasieniec i Radomskim Stowarzyszeniem Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”. Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku, kiedy to za namową starszej siostry, wybrała się do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Teraz kobieta jest już wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie. Na co dzień pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Sportsmenka dzięki swojej popularności i osiągnięciom promuje wśród młodzieży zdrowy tryb życia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4