Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /SPORT/Kto w zarządzie Biegiem Radom!?

Sport w Radomiu

Kto w zarządzie Biegiem Radom!?

16 kwiecień 2018 / Tekst

Tadeusz Kraska ponownie wybrany na prezesa Stowarzyszenia Biegiem Radom! Prezesowi pomagać będzie grono przyjaciół.

Kto w zarządzie Biegiem Radom!?
fot. Stowarzyszenie Biegiem Radom!

Władze wybrane zostały podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego. W wyniku dokonanych wyborów ponownie prezesem Stowarzyszenia został Tadeusz Kraska, któremu pomagać będzie grono przyjaciół powołanych do Zarządu. Wiceprezesem został Wincenty Korczak, w Zarządzie zasiadać będą również: Monika Zychowicz, Jarosław Wojtuniak, Dariusz Orczykowski, Jerzy Stobiecki i Arkadiusz Choroś.

Stowarzyszenie Biegiem Radom! powstało sześć lat temu z inicjatywy Tadeusza Kraski i w początkach działalności zrzeszało kilkunastu miłośników biegania. - Nasze Stowarzyszenie to nie tylko grupa miłośników biegania, ograniczająca się do wspólnych treningów, wyjazdów na zawody i aktywności w mediach społecznościowych. - mówi prezes Stowarzyszenia - Tadeusz Kraska.

Grupa działa na wielu płaszczyznach. Pierwszą z nich jest organizacja życia biegowego w mieście. Ze stowarzyszeniem biega ponad stu biegaczy. Trzon organizacyjny to osoby, które wcześniej współtworzyły i organizowały imprezy biegowe w nieistniejącym już Klubie Maratończyka UTH, czy też w UKS Techniku.

Wśród sztandarowych imprez organizowanych przez Biegiem Radom! są przede wszystkim: Półmaraton Radomskiego Czerwca'76, Bieg Radości - Dumne Warchoły, Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Niepodległości, Radomski Maraton Trzeźwości, Bieg dla WOŚP, Bieg Mikołajkowy czy Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa.

Jednak biegacze pokazują również, że siła nie tylko w nogach, ale i w sercach. Poza akcjami charytatywnymi inicjowanymi z potrzeby chwili, biegacze wspomagają regularnie akcję WOŚP, Stowarzyszenie Radomskiego Czerwca'76, oraz Szlachetną Paczkę.

- Sukcesy sportowe, których oczywiście nie brakuje, nie są naszym głównym przesłaniem. Chcemy tworzyć i chyba nam się to udaje grupę przyjaciół, którzy przy okazji swojej pasji, potrafią pomóc innym, kreować dobrze zorganizowane imprezy biegowe, w sposób atrakcyjny organizować i spędzać wspólnie czas relaksu. - mówi prezes Stowarzyszenia Tadeusz Kraska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4