Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 15 grudnia - bł. Jan Karol Steeb, prezbiter
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  Pochmurno -1°C -2°C

Radio Plus Radom /SPORT/Kto w zarządzie Biegiem Radom!?

Sport w Radomiu

Kto w zarządzie Biegiem Radom!?

16 kwiecień 2018 / Tekst

Tadeusz Kraska ponownie wybrany na prezesa Stowarzyszenia Biegiem Radom! Prezesowi pomagać będzie grono przyjaciół.

Kto w zarządzie Biegiem Radom!?
fot. Stowarzyszenie Biegiem Radom!

Władze wybrane zostały podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego. W wyniku dokonanych wyborów ponownie prezesem Stowarzyszenia został Tadeusz Kraska, któremu pomagać będzie grono przyjaciół powołanych do Zarządu. Wiceprezesem został Wincenty Korczak, w Zarządzie zasiadać będą również: Monika Zychowicz, Jarosław Wojtuniak, Dariusz Orczykowski, Jerzy Stobiecki i Arkadiusz Choroś.

Stowarzyszenie Biegiem Radom! powstało sześć lat temu z inicjatywy Tadeusza Kraski i w początkach działalności zrzeszało kilkunastu miłośników biegania. - Nasze Stowarzyszenie to nie tylko grupa miłośników biegania, ograniczająca się do wspólnych treningów, wyjazdów na zawody i aktywności w mediach społecznościowych. - mówi prezes Stowarzyszenia - Tadeusz Kraska.

Grupa działa na wielu płaszczyznach. Pierwszą z nich jest organizacja życia biegowego w mieście. Ze stowarzyszeniem biega ponad stu biegaczy. Trzon organizacyjny to osoby, które wcześniej współtworzyły i organizowały imprezy biegowe w nieistniejącym już Klubie Maratończyka UTH, czy też w UKS Techniku.

Wśród sztandarowych imprez organizowanych przez Biegiem Radom! są przede wszystkim: Półmaraton Radomskiego Czerwca'76, Bieg Radości - Dumne Warchoły, Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Niepodległości, Radomski Maraton Trzeźwości, Bieg dla WOŚP, Bieg Mikołajkowy czy Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa.

Jednak biegacze pokazują również, że siła nie tylko w nogach, ale i w sercach. Poza akcjami charytatywnymi inicjowanymi z potrzeby chwili, biegacze wspomagają regularnie akcję WOŚP, Stowarzyszenie Radomskiego Czerwca'76, oraz Szlachetną Paczkę.

- Sukcesy sportowe, których oczywiście nie brakuje, nie są naszym głównym przesłaniem. Chcemy tworzyć i chyba nam się to udaje grupę przyjaciół, którzy przy okazji swojej pasji, potrafią pomóc innym, kreować dobrze zorganizowane imprezy biegowe, w sposób atrakcyjny organizować i spędzać wspólnie czas relaksu. - mówi prezes Stowarzyszenia Tadeusz Kraska.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 15 Gru 2018

  1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  -1°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA