Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /SPORT/Majówka z legendami piłki nożnej

Sport w Radomiu

Majówka z legendami piłki nożnej

06 maj 2019 / Tekst

Młodzi piłkarze Energii Kozienice wygrali w turnieju „Mazowiecka Futbolowa Majówka”. Impreza była hołdem dla bohaterów radomskiego futbolu.

Majówka z legendami piłki nożnej
fot. M.Podlewski

 Turniej rozegrany został 2 maja na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Osiem zespołów (120 piłkarzy od 8 do 10 lat) zagrało systemem „każdy z każdym”. W sumie odbyło się 28 meczów. Energia Kozienice nie przegrała żadnego meczu i nie straciła żadnej bramki. Najlepszym bramkarzem został Marcel Czerwonka, a MVP turnieju - Mateusz Orzechowski. Najwięcej goli (siedem) strzelił Marcel Matejski z Orła Wierzbica. Ta drużyna zajęła trzecie miejsce. Srebro wywalczyła Powała Taczów.

Piłkarze grali w piłkę, ale także zapoznawali się ze znamienitymi postaciami lokalnej piłki nożnej na czele z Marianem Czachorem, jedynym radomianinem w reprezentacji Polski, który miał w danym momencie przynależność klubu z Radomia. – Ich piłkarska przygoda i patriotyczna postawa, stosunek do sportu oraz kultury fizycznej są warte utrwalenia i przekazywania młodemu pokoleniu. Dlatego turniej miał na celu uczczenie pamięci wspomnianych bohaterów lokalnego futbolu, a wszyscy piłkarze, oprócz medali, pucharów i nagród rzeczowych, otrzymali m.in. unikatowe publikacje „Futbol Radomia Dawnych Lat 1908-1918-1945” oraz „Kolumbowie Radomskiego Futbolu”, które ukazały się nakładem Stowarzyszenia Gramy Razem – mówi Michał Podlewski, współorganizator turnieju.

Impreza była współfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4