Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /SPORT/Marian Pilot kontra Szybki Pieróg!

Sport w Radomiu

Marian Pilot kontra Szybki Pieróg!

06 listopad 2017 / Tekst

Cerrad Czarni Radom zagrają dziś z beniaminkiem PlusLigi - Aluronem Virtu Warta Zawiercie. - Musimy na takich terenach jak w Zawierciu zbierać punkty - mówi trener Robert Prygiel. Ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch klubowych maskotek - radomskiego Mariana-Pilota i zawierciańskiego Szybkiego Pieroga.

Drużyna z Zawiercia do PlusLigi awansowała po barażu z AZS-em Częstochowa. Aluron w pięciu dotyczasowych meczach zdobył zaledwie trzy punkty, ale trzeba przyznać, że mierzył się z bardzo mocnymi drużynami. Podopiecznym Emanuele Zaniniego udało się pokonać Indykpol AZS Olsztyn i urwali punkt Cuprumowi Lubin.

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że drużyna z Zawiercia pomimo tego, że zdobyła zaledwie trzy punkty i jest niżej od nas, miała zupełni inny start niż my. Mieli drużyny z górnej półki, bardziej wymagające niż my. Na pewno jest to drużyna, która ma mocny skład personalny. Są tam mistrzowie Polski - Pająk i Bociek, jest David Smith, dwóch doświadczonych przyjmujących - Patak i de Leon. Jest to ciekawa drużyna. Poparta jeszcze dobrym libero - Japończykiem Koga - mówi trener Robert Prygiel.

Patrząc na statystyki obu drużyn, Cerrad Czarni Radom wypadają lepiej, ale nieznacznie. "Wojskowi" lepiej blokują, zagrywają i przyjmują. Aluron Zawiercie minimalnie przeważa w skuteczności ataku (32% do 31%).

Jeśli chodzi o statystyki indywidualne, najlepiej punktującym zawodnkiem Aluronu jest Grzegorz Bociek (50 zdobytych punktów, średnia 10 na mecz). Najskuteczniej atakuje Brazylijczyk de Leon (34% skuteczności, 50% ataku pozytywnego).

Trener Robert Prygiel zapowiada, że Czarni zagrają w Zawierciu o zwycięstwo. Dodaje jednak, że nie będzie łatwo o punkty.

- Jest to ciężki teren, specyficzna hala, ale ostatnie mecze pokazały, że nasza praca forma idzie w dobrym kierunku. Będzie mecz na pewno bardzo zacięty i mam nadzieję, że wygramy, bo musimy na takich terenach jak w Zawierciu odbudowywać pozycję w tabeli - mówi trener.

- Jeżeli będziemy grać na swoim dobrym poziomie, to wygramy ten mecz - przekonuje Norbert Huber, środkowy Cerrad Czarnych Radom.

Mecz o 18:00 w Zawierciu. Transmisja na żywo w Polsacie Sport i w Radiu WKS.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4