Na antenie: HISTORIE, KTÓRE WARTO NUCIĆ
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /SPORT/Mecz o wszystko - nie tylko dla Czarnych

Sport w Radomiu

Mecz o wszystko - nie tylko dla Czarnych

12 kwiecień 2018 / Tekst

"To nie mecz, to wojna" - tak zapowiada się jutrzejszy mecz Cerrad Czarnych Radom i ONICO Warszawa. Obie drużyny mają o co walczyć - Czarni o 8. miejsce, a ONICO o play-offy.

fot. CzarniTV
fot. CzarniTV

Mecz Czarnych i ONICO będzie obserwować cała Polska, bo od tego będzie zależał układ w walce o medale PlusLigi. W tym sezonie w play-offach zagrają drużyny z miejsc 1-6. Walka w ostatniej kolejce zapowiada się pasjonująco, bo zespołu z miejsc 4-7 mają tyle samo punktów - 54.

Warto dodać, że mecz Czarnych i ONICO odbędzie się w piątek, a spotkania z udziałem pozostałych drużyn walczących o play-offy w niedzielę. Oznacza to, że na rozstrzygnięcie w hali MOSiR będą czekały Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel oraz Cuprum Lubin, który walczy z Czarnymi o 8. miejsce.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani już od paru dni zbliżającym się meczem. Ocena naszego przeciwnika jest prosta. Jest to drużyna budowana z myślą o grze o zdecydowanie inne cele niż w poprzednich latach. Jest to drużyna z nowym trenerem, nowym sponsorem tytularnym, z nowymi zawodnikami, która zainwestowała bardzo dużo i może to wszystko stracić w jutrzejszym meczu. To są ich zmartwienia. My jesteśmy podekscytowani. Nie mogę się doczekać jutrzejszego meczu - mówi trener Robert Prygiel.

Trener Prygiel spodziewa się drużyny, która będzie walczyć do ostatniej kropli krwi.

- Przyjadą do Radomia walczyć do ostatniej kropli potu i krwi. Jadą na wojnę, także zapraszamy, czekamy - dodaje trener.

- Nie mamy takiej presji. Warszawa ma więcej presji na sobie, bo jeśli przegrają, to wypadną z play-offów. Dla nas ten mecz wiele znaczy. To mecz jak finał. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby zdobyć trzy punkty i zapewnić sobie 8. miejsce - mówi Dejan Vincić, rozgrywający Czarnych.

Mecz Cerrad Czarni Radom - ONICO Warszawa w piątek (13 kwietnia) o 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4