Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /SPORT/Mistrzowie Polski z Radomia

Sport w Radomiu

Mistrzowie Polski z Radomia

16 marzec 2017 / Tekst

1200 uczestników z całego kraju, siedmioosobowa delegacja z Radomia i pięć medali. - Tak w skrócie opisać można udział zawodników radomskiego Klubu Sportowego "Virtus Radom" w VII Mistrzostwach Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu w formule walki bez kimon.

Mistrzowie Polski z Radomia
fot. facebook.com/VirtusBJJRadom

Zawody odbyły się w pierwszy weekend marca w Luboniu pod Poznaniem. Na macie spotkało się ponad 1200 zawodników z całej Polski.

Ciężkie treningi delegacji z Radomia dały efekty. Na siedem osób, które wzięły udział w Mistrzostwach, aż pięć wróciło z medalami. Zawodnicy klubu "Virtus Radom" przywieźli z Lubonia łącznie 5 medali - 3 złote i dwa brązowe.

Wśród zwycięzców był trener klubu - Michał Elsner. - Wszystkie wyniki są efektem ciężkiej pracy - podkreśla trener:

Medal na szyi niewątpliwie cieszy, jednak kolejnym powodem do radości są sukcesy podopiecznych - podkreśla Michał Elsner:

Tymoteusz Marcula trenuje od czterech lat. Chociaż nie kryje, że ma na swoim koncie kilka sukcesów, to pierwsze miejsce Mistrzostw Polski BJJ No Gi 2017 w kategorii młodzicy +56kg jest dla niego jednym z większych osiągnięć:

Pierwsze miejsce Mistrzostw Polski BJJ No Gi 2017 w kategorii młodzików do 40kg zdobył Oliwier Przerwa. Zawodnik trenuje od blisko czterech lat i jako swój atut traktuje doświadczenie:

Brązowymi medalistami Mistrzostw Polski w Luboniu zostali: Artur Gibała ( -85,5kg) w kat. Masters oraz Dariusz Gomuła w kat.  junior (-76,5kg).!

Brazylijskie jiu jitsu to sport dla każdego - podkreśla trener Michał Elsner. Nie liczy się wiek czy waga, ale spryt i umiejętność obezwładnienia przeciwnika:

W klubie trenują zawodnicy od 6 do 40 lat. Treningi odbywają się w Radomiu przy ul. Fabrycznej 7. Więcej informacji znaleźć można na profilu facebookowym klubu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4