Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /SPORT/Mistrzowie województwa

Sport w Radomiu

Mistrzowie województwa

18 marzec 2019 / Tekst

Historyczne zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż w V Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP województwa łódzkiego.

Mistrzowie województwa
fot. OSP Wójcin

Piłkarska impreza odbyła się w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Do rozgrywek przystąpiło 13 strażackich drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa łódzkiego. Mecze eliminacyjne odbywały się w czterech grupach, z których wyłoniono po dwie najlepsze drużyny do fazy finałowej. Zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż, która wygrała prawie wszystkie mecze (jeden remis), a w finale zmierzyła się z drużyną OSP Wola Cyrusowa z powiatu brzezińskiego. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Serię rzutach karnych 3:2 wygrali druhowie z Wójcina. Trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Bełdów z pow. zgierskiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został dh Kamil Ruś z OSP Wójcin, za najlepszego strzelca uznano dh Michała Molina (4 bramki) również z OSP Wójcin. Najlepszym bramkarzem w turnieju został dh Tomasz Rusek z drużyny OSP Magdalenów, pow. bełchatowski.

W zwycięskiej drużynie OSP Wójcin grali: Michał Molin, Mariusz Koćmin, Mariusz Wach, Hubert Wach, Artur Wach, Mateusz Śliwka, Sebastian Śliwka, Kamil Ruś, Marcin Zapalski, Michał Kołek. Swoją drużynę gorąco dopingował i mobilizował komendant gminny OSP i wiceprezes OSP Wójcin Andrzej Śpiewak.

Zwycięstwo w turnieju na szczeblu wojewódzkim stało się równocześnie przepustką dla druhów z OSP Wójcin do rywalizacji podczas zawodów krajowych w ramach X Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody odbędą się 6 i 7 kwietnia w powiecie żnińskim w woj. kujawsko-pomorskim. Trzymamy kciuki!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4