Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /SPORT/Młodość kontra doświadczenie

Sport w Radomiu

Młodość kontra doświadczenie

01 marzec 2018 / Tekst

Cerrad Czarni Radom zagrają z Aluronem Virtu Warta Zawiercie. To beniaminek PlusLigi, ale z bardzo doświadczonymi zawodnikami.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Dla Aluronu to pierwszy sezon w PlusLidze. Drużyna z Zawiercia niespodziewanie awansowała do najwyższego szczebla rozgrywek, ale w tych rozgrywkach radzi sobie bardzo dobrze - zajmuje 12. miejsce. Emanuele Zanini zbudował drużynę w oparciu o doświadczonych zawodników.

- Beniaminek z dużym potencjałem sportowym. Drużyna doświadczona, mająca w swoim składzie zawodników, jak Bociek, który grał w reprezentacji Polski, Pająk - jeden z lepszych rozgrywających z polskich zawodników, David Smith, Matej Patak, Koga na libero. Każdy z wymienionych naprawdę w swoim życiu siatkarskim ma się czym poszczycić. Drużyna, która potrafiła sprawić niespodzianki, jak chociażby zwycięstwo w Rzeszowie, ale też drużyna, która potrafi się potknąć i przegrać z niżej notowanym rywalem. Spodziewamy się ciężkiego pojedynku - mam nadzieję, że zakończonego dla nas pozytywnie - mówi trener Robert Prygiel.

W pierwszym meczu Czarni wygrali z Aluronem 3:2, mimo że prowadzili już 2:0. Trener Prygiel liczy na zwycięstwo również przed własną publicznością.

Kamil Droszyński, rogrywający Czarnych, uważa, że drużyna z Zawiercia nie do końca wykorzystuje swój potencjał. - Jest tam wielu doświadczonych zawodników, ale są w dolnej części tabeli - tłumaczy.

Dobrą informacją dla kibiców Czarnych jest powrót Michała Filipa do treningów. Atakujący uczestniczy we wszystkich zajęciach, ale w niepełnym wymiarze czasowym.

Mecz Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie w piątek (2 marca) o 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4