Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /SPORT/Największe gwiazdy wystąpią w Radomiu

Sport w Radomiu

Największe gwiazdy wystąpią w Radomiu

22 maj 2018 / Tekst

Piotr Małachowski, Gerd Kanter czy Ewa Swoboda wystąpią w Radomiu. Już w najbliższą niedzielę na stadionie MOSiR wielkie lekkoatletyczne emocje. Przed nami II Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd.

Piotr Małachowski
Piotr Małachowski

fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Podczas II Mityngu Gwiazd na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpią medaliści mistrzostw Świata i Europy. Będzie to rywalizacja nie tylko między polskimi gwiazdami. Do Radomia przyjedzie m.in dyskobol Gerd Kanter. Nie zabraknie również polskich gwiazd lekkiej atletyki. Wystąpią m.in. sprinterka Ewa Swoboda - mistrzyni Europy juniorów w biegu na 100 m z 2015 roku, brązowa medalistka seniorów w biegu na 60 m Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku czy Sofia Ennaoui, którą można zobaczyć na średnich i długich dystansach. Nie może zabraknąć również sztafet 4x400 m, z mistrzami i rekordzistami świata.

W zawodach udział potwierdzili: złota sztafeta panów - Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina, złota sztafeta pań - Iga Baumgart, Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 - Sofia Ennaoui, Karolina Kołeczek - wielokrotna Mistrzyni Polski w biegu na 60 i 100 metrów przez płotki, sprinter Pavel Maslák, który w swoim dorobku ma złote medale mistrzostw świata i Europy, Sylwester Bednarek - uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio 2016 w skoku wzwyż, Jurij Krymarenko - mistrz świata z 2005 roku w skoku wzwyż, Artur Noga - płotkarz, finalista olimpijski z Pekinu 2008, Marcin Krukowski - trzykrotny złoty medalista mistrzostw Polski seniorów i obecny rekordzista kraju oraz Vítězslav Veselý czeski mistrz świata i Europy w konkursie rzutu oszczepem.

W zawodach na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji weźmie udział Piotr Małachowski - polski dyskobol, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, srebrny medalista z Pekinu i Rio de Janeiro. - W ubiegłym roku zdziwiłem się, że Radom ma tak piękny stadion i tak fajnych kibiców. Dla nas, sportowców, nie ma nic ważniejszego niż świetni kibice. - mówi Piotr Małachowski i zapewnia: - Będzie walka - zapowiada sportowiec:

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd odbędzie się w niedzielę, 27 maja o godz. 16.00. Wcześniej zaplanowano natomiast rywalizację dzieci w mini mityngu lekkoatletycznym. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4