Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /SPORT/Pamiętają o żołnierzach wyklętych

Sport w Radomiu

Pamiętają o żołnierzach wyklętych

11 marzec 2019 / Tekst

Na parkiet wybiegło 119 zawodników z Radomia, Pionek, Warszawy, Lublina, Wrocławia i Łodzi - w Radomiu odbyła się IV edycja turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" organizowanego przez Młodzież Wszechpolską.

Pamiętają o żołnierzach wyklętych
foto: Adrian Płatos

Podczas turnieju rozegrano 30 meczów. Najlepsze okazały się drużyny Burego, Warszyca, Gryfa i Zapory. W 7 meczach fazy pucharowej, aż 4 musiały rozstrzygać się w rzutach karnych. Ostatecznie w finale drużyna Zagończyka pokonała drużynę Ognia - zeszłorocznego mistrza - aż 4:0. Miejsce 3 wydarł Gryf Zaporze po emocjonującym meczu zakończonym wynikiem 2:2 i rzutach karnych.

Obok zmagań piłkarskich prowadzona była też zbiórka charytatywna, z której dochód przeznaczony został dla kobiety w ciąży i z 4- letnim synem, która niedawno straciła męża. Udało się zebrać 370 zł, które już trafiły do potrzebujących.

Turniej rozegrany został w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu. Imprezie patronowali: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom i Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Podczas rozgrywek najlepsze okazały się drużyny: Zagończyk, Ogień, Gryf, Zapora. Najlepszym zawodnikiem został Maciej Szczepanik (Zagończyk), najlepszym bramkarzem okazał się Kacper Mazan (Ogień), a najlepszym strzelcem był Daniel Moskwa (Zapora).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4