Radio Plus Radom /SPORT/Pierwszy sukces nowego trenera

Sport w Radomiu

Pierwszy sukces nowego trenera

16 kwiecień 2017 / Tekst

"Do trzech goli sztuka" mogą powiedzieć piłkarze Radomiaka, którzy na wyjeździe rozgromili Polonię Bytom 3:0.

Było to pierwsze wiosenne zwycięstwo Radomiaka. Warto dodać, że w sobotę, 15 kwietnia jako trener Radomiaka zadebiutował Robert Podoliński.

Mecz od początku zapowiadał się dobrze. Już w 5. minucie po rozegraniu rzutu rożnego, Kwiek dośrodkował na głowę Grudniewskiego, a ten strzelił pierwszego gola dla "Zielonych". W 21. minucie w polu karnym sfaulowany został Leandro, jednak szybko zapomniał o faulu, gdy podyktowaną przez sędziego "jedenastkę" zamienił na drugiego gola dla Radomiaka. Po tym jak arbiter podyktował rzut karny, Marek Szyndrowski został ukarany czerwoną kartką za obrazę sędziego. Od tej pory gospodarze grali w okrojonym składzie.

Zmiana stron nie przyniosła zmiany passy. Radomiak grał pewnie, by w 88. minucie strzelić trzeciego gola. Ostateczny wynik pojedynku ustalił Szymon Stanisławski.

"Zieloni" nie zwalniają tempa. W piątek, 21 kwietnia Radomiak Radom podejmie lidera tabeli - Odrę Opole. Spotkanie na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza. Start o godz. 18:00