Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Radio Plus Radom /SPORT/Porażka Radomiaka po bezbarwnej grze

Sport w Radomiu

Porażka Radomiaka po bezbarwnej grze

28 kwiecień 2019 / Tekst

Niespodzianka na stadionie MOSiR. Radomiak przegrał z Błękitnymi Stargard 0:1.

Mecz rozpoczął się w deszczowej aurze. Od początku do ataku ruszył Radomiak. W drugiej minucie "Zieloni" mogli otworzyć wynik spotkania. Strzał Rolinca i dobitkę Leandro obronił Rzepecki. Kolejną sytuację Radomiak miał w 14. minucie. "Zieloni" wyszli z kontrą, po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzał Rolinc i piłka minimalnie minęła słupek bramki. W 27. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Makowski. Piłka leciała w samo okienko, ale efektowną paradą popisał się Rzepecki. Przez kilkanaście minut mecz toczył się w sennej atmosferze. Niewiele działo się z obu stron. Szansa nadarzyła się w 43. minucie, jednak znowu na posterunku był Rzepecki. Po pierwszej połowie 0:0.

Początek drugiej połowy był kontynuacją gry z pierwszych 45. minut. Radomiak utrzymywał się przy piłce i niewiele z tego wynikało. W 51. minucie samotnym rajdem prawą stroną boiska popisał się Jakubik. Jego strzał okazał się jednak zbyt lekki. W 56. minucie groźną kontrę przeprowadzili Błękitni. Strzał Kurbiela minimalnie minął bramkę Artura Halucha. W kolejnych minutach "Zieloni" nieudolnie próbowali stworzyć sytuacje bramkowe. Dopiero w 70. minucie bramkarza gości do wysiłku zmusił Makowski, a w 72. minucie po strzale Mikity piłka nieznanie minęła słupek bramki Błękitnych.  W 86. minucie powinno być 1:0. Rzut karny zmarnował jednak Leandro. Błękitni złapali wiatr w żagle, natychmiast przeprowadzili kontrę i Brzeziański skierował piłkę do bramki. 0:1. W doliczonym czasie gry Radomiak mógł doprowadzić do remisu, jednak w bramce dobrze spisywał się Rzepecki. W końcówce Damian Jakubik dostał czerwoną kartkę.

Radomiak utrzymał pozycję lidera, ale zmniejszyła się przewaga nad najgroźniejszymi rywalami.

Radomiak Radom - Błękitni Stargard Szczeciński 0:1 (0:0)

Gol: Brzeziański (87. minuta)

Radomiak: Haluch - Wawszczyk (60. Sokół), Klabnik, Grudniewski, Jakubik, Kaput (90. Winsztal), Makowski, Karwot (73. Luz), Leandro, Banasiak, Rolinc (60. Mikita)

Błękitni: Rzepecki - Szrek, Błyszko, Starzycki (78. M. Kwiatkowski), Rogala, Baranowski, Gawron (76. Brzeziański), Shimmura, Cywiński, A. Kwiatkowski, Kurbiel (90. Jabłoński)