Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /SPORT/Powalczą o mistrzostwo w Radomiu

Sport w Radomiu

Powalczą o mistrzostwo w Radomiu

05 luty 2019 / Tekst

W Radomiu rozpoczynają się rozgrywki turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza. Juniorzy na boisko wybiegną już w najbliższy weekend.

Powalczą o mistrzostwo w Radomiu
fot. wksczarni.pl

W Radomiu w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną trzy prestiżowe turnieje. Już w najbliższy weekend, 9 i 10 lutego rozegrany zostanie turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza juniorów. Za tydzień również w hali Radomskiego Centrum Siatkarskiego zmierzą się kadeci, natomiast na początku marca w hali Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Miłej zagrają cztery najlepsze zespoły województwa mazowieckiego w grupie młodzików. 

Po raz pierwszy w historii klubu zdarza się, że przypada mu organizacja trzech wydarzeń takiej rangi. - Przeprowadzenie trzech tak prestiżowych turniejów to nie tylko wyzwanie sportowe, ale i organizacyjne. Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc i wsparcie jakie otrzymaliśmy ze strony Urzędu Miejskiego, a także patronat Radosława Witkowskiego, prezydenta miasta Radomia - podkreśla Michał Zbybiewski - wiceprezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Do rywalizacji staną juniorzy. Gospodarzem turnieju finałowego jest Radomskie Centrum Siatkarskie. Obok zespołu Czarnych w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu wystąpią trzy ekipy stołeczne: MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa i MDK Warszawa. - Można powiedzieć, że to tradycyjny skład gwarantujący nie tylko wielkie emocje, ale i wysoki poziom sportowy - podkreśla Andrzej Sitkowski - trener juniorów radomskiego klubu.

W rundzie zasadniczej Czarni zajęli czwarte miejsce. Udział w finałowej rozgrywce zapewnili sobie natomiast eliminując w fazie play off KPS Siedlce. Miejsce w czwórce najlepszych drużyn województwa zawodnikom gwarancję udziału w rywalizacji ogólnopolskiej. - To plan minimum, który postawiliśmy przed sezonem drużynie - dodaje trener.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4