Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Radio Plus Radom /SPORT/Powiedzieli po meczu Czarni – ONICO

Sport w Radomiu

Powiedzieli po meczu Czarni – ONICO

14 kwiecień 2018 / Tekst

„Wynik, który nikogo nie satysfakcjonuje”. Komentarze po meczu Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa (2:3).

fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom

Robert Prygiel (trener Cerrad Czarnych Radom). – Chyba najgorszy wynik dla obu drużyn. Tak naprawdę cieszą się inne drużyny, ale co zrobić? To pokazuje, że obie drużyny zagrały na dużym zaangażowaniu. Myślę, że wszyscy możemy śmiało stwierdzić, że zobaczyliśmy kawał meczu. Niestety, bez happy-endu. Tak naprawdę, to wszystko mogło się wydarzyć. Taką mieliśmy przewagę w dwóch pierwszych setach i doprowadziliśmy do fajnej końcówki w trzecim i wydawało się, że na emocjach wygramy to 3:0, ale niestety okazało się, że Warszawa jest drużyną solidną, grającą do końca i wygrali. Szczerze mówiąc – zasłużenie. Przez dwa sety graliśmy na zagrywce tak, że mało drużyn nawiązałoby z nami walkę. Później to się odwróciło. Zaczęliśmy więcej psuć, mniej robić asów. W tie-breaku bez sensu zepsuliśmy 4-5 zagrywek, kiedy mieliśmy powiedziane, żeby na tym etapie szanować zagrywkę.

Andrzej Wrona (środkowy ONICO Warszawa). – Oczywiście mogliśmy osiągnąć lepszy wynik. Powinniśmy zagrać bardziej na luzie. Tak naprawdę można gdybać o kilku spotkaniach w tym sezonie, w których potraciliśmy punkty. Jakbym musiał, to pewnie znalazłbym 5 czy 7 takich spotkań, gdzie mogliśmy ugrać punkcik więcej i mielibyśmy spokój. Teraz nie ma co gdybać. Zagraliśmy rundę zasadniczą na tyle, na ile było nas stać. Kończymy ją zwycięstwem na bardzo trudnym terenie, przy świetnie dysponowanym przeciwniku na zagrywce. Może ktoś to doceni tam na górze i jeszcze nam pomoże.

Tomasz Fornal (przyjmujący Cerrad Czarnych Radom). – Mieliśmy bardzo blisko zwycięstwo 3:0, piłkę w górze na 28:26. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Przegraliśmy 3:2. Wydaje mi się, że mecz mógł się naprawdę podobać. Nasza drużyna i ONICO bardzo dobrze graliśmy. Na pewno jest niedosyt, ale wynik sprawiedliwy. ONICO naprawdę fajnie grało. Taki jest sport. Miejmy nadzieję, że Katowice wygrają z Lubinem. Trzymamy za nich kciuki i będziemy w ósemce.

Jan Firlej (rozgrywający ONICO Warszawa). – Moim zdaniem wyszliśmy z ciężkiego dołka w tym spotkaniu i to obronną ręką – wygrywając, ale niestety tracąc jeden punkt. Myślę, że na tak dysponowaną drużynę, jaką był Radom, możemy być zadowoleni, że mamy dwa punkty. Wiadomo, że jakbyśmy zdobyli trzy, to mielibyśmy pewny play-off. Teraz musimy się oglądać w niedzielę na innych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4