Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /SPORT/Pożegnanie ze Struga

Sport w Radomiu

Pożegnanie ze Struga

08 kwiecień 2016 / Tekst

To będzie ostatni mecz na stadionie przy ul. Struga 63. Władze miasta, kibice i mieszkańcy pożegnają miejsce, które przez kilkadziesiąt lat tworzyło historię radomskiego sportu.

fot. Łukasz Wójcik, CC
fot. Łukasz Wójcik, CC

Stadion Radomiaka związany jest z wieloma ważnymi wydarzeniami. To właśnie na obiekcie przy Struga "Zieloni" rozgrywali pamiętne mecze w ekstraklasie. Tutaj też trzykrotnie wystąpiła reprezentacja Polski, która w latach 1991 - 1994 zmierzyła się w Radomiu z Walią, Finlandią i Białorusią. Pożegnanie stadionu związane jest z rozpoczynającą się budową hali widowiskowo-sportowej. Nowy obiekt ma być gotowy w III-IV kwartale 2018 roku.

W ramach akcji zaplanowano towarzyski mecz Radomiaka ze Stomilem Olsztyn. Będzie też możliwość spotkania z byłymi piłkarzami, nie zabraknie pikniku rodzinnego.Na pożegnanie stadionu zaprasza prezydent Radosław Witkowski. - Zapraszam w sobotę na stadion przy Struga. To wyjątkowe miejsce, z którym wiąże się mnóstwo niezwykłych wspomnień. Sam pamiętam występy Radomiaka w ekstraklasie, które gromadziły na trybunach po kilkanaście tysięcy osób. Nigdy nie zapomnę na przykład inauguracyjnego meczu z Bałtykiem Gdynia wygranego 3-0, czy zwycięstwa w meczu z Widzewem Łódź po bramce z rzutu karnego.

Sobotni piknik rozpocznie się o godz. 12:00 turniejem dla dzieci. O godz. 14.00 zmierzą się zespoły oldbojów i kibiców Radomiaka z samorządowcami, politykami i przyjaciółmi klubu. Kulminacyjnym punktem będzie towarzyskie spotkanie Radomiaka z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Całej imprezie będzie towarzyszył rodzinny piknik. Wśród atrakcji znajdą się m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażackie oraz konkursy. Będzie też można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz przy radarowej bramce, która mierzy prędkość piłki. Specjalny pokaz przygotowują także członkowie Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”. Chcą oni przypomnieć kolarskie wydarzenia, które miały miejsce na stadionie Radomiaka.

Podczas pikniku będzie prowadzona sprzedaż pamiątek związanych ze stadionem. Chętni będą mogli kupić m.in. kostki murawy i krzesełka z podpisami zawodników. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenie młodzieży.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4