Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /SPORT/Przetarg na halę i stadion ogłoszony!

Sport w Radomiu

Przetarg na halę i stadion ogłoszony!

28 październik 2015 / Tekst
Przetarg na budowę hali widowiskowo - sportowej i stadionu przy ul. Struga został ogłoszony. Firmy, które chciałby zająć się budową hali i stadionu, swoje kandydatury zgłaszać mogą do czwartego grudnia.
Przetarg na halę i stadion ogłoszony!
fot. radom.pl
W przypadku hali widowiskowo-sportowej gotowy jest projekt budowlany i wydane pozwolenie na budowę. Zwycięzca przetargu będzie musiał opracować projekty wykonawcze i postawić obiekt mogący pomieścić na trybunach 5 tysięcy osób. Parametry hali będą zgodne z wymogami międzynarodowych federacji sportowych i umożliwią prowadzenie rozgrywek w rożnych dyscyplinach.

Jeśli chodzi o stadion piłkarski, który docelowo ma mieć 15 tysięcy miejsc pod dachem, zadaniem wykonawcy pierwszego etapu budowy będzie opracowanie projektu całego obiektu i budowa dwóch pierwszych trybun. Trybuna sąsiadująca z halą ma być zadaszona i ma mieć co najmniej 3,5 tysiąca miejsc siedzących, w tym 400 w loży VIP oraz 100 w sektorze dla prasy. Przeciwległa trybuna z minimum dwoma tysiącami miejsc siedzących będzie na razie odkryta, ale pozostanie możliwość jej rozbudowy i zadaszenia. Zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym płyta boiska ma być podgrzewana, a całość oświetlona. W ten sposób, już po zrealizowaniu pierwszego etapu, stadion będzie spełniał wymogi stawiane obiektom, na których odbywają się rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4