Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /SPORT/Radom tanecznym centrum świata! [GALERIA]

Sport w Radomiu

Radom tanecznym centrum świata! [GALERIA]

23 wrzesień 2018 / Tekst

W Radomiu trwają Mistrzostwa Świata w dziesięciu tańcach - Freedom Dance Cup 2018.

Radom tanecznym centrum świata! [GALERIA]
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Najlepsi zawodnicy tańca towarzyskiego stanęli do walki o tytuł Mistrzów Świata w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Po całodniowych eliminacjach tancerze stanęli do walki o puchary. Na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu swoje umiejętności pokazali tancerze występujący w kategoriach 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat, 16-18 lat, 16-21 lat oraz pary powyżej 19 lat.

Pomysłodawcami turnieju są Monika i Roman Pawelcowie. Jak mówi Monika Pawelec w tym roku Radom stał się polskim Blackpool - najlepszym turniejem tańca na świecie. To zasługa przede wszystkim par, które prezentują się na parkiecie MOSiR-u. Są to goście z całego świata, m.in. z Anglii, Rosji, Holandii, Walii, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Białorusi i oczywiście z Polski. - Podczas turnieju wybieramy zdecydowanie najlepszych z najlepszych - mistrzów, którzy świetnie radzą sobie zarówno z tańcami standardowymi, jak i latynoamerykańskimi - wyjaśnia Monika Pawelec:

 - Zarówno dwa lata temu, jak i w ubiegłym roku impreza miała bardzo wysoki poziom, ale w tym roku dotykamy sufitu - mówi Tomasz Reindl - współtwórca Freedom Dance Cup, sędzia główny turnieju:

Również skład sędziowski jest międzynarodowy: - Mamy dziewięciu sędziów, każdy z innego kraju. W każdym panelu sędziowskim mistrzostw świata każdy sędzia jest z innego kraju. Bardzo tego przestrzegamy tak, aby każdy kontynent, każdy kraj miał równe szanse - dodaje Tomasz Reindl.

W turnieju już po raz trzeci udział wzięli Oliwia Telesz i Miłosz Drzewiecki z Wolsztyna. Jak przyznają, impreza w Radomiu odbywa się na światowym poziomie:

Tancerze występują w kategoriach od małych dzieci do seniorów - zaprezentują się nawet siedemdziesięciolatkowie. Mnogość kategorii i tańców sprawia, że impreza podzielona jest na dwa dni. Do udziału w niedzielnej gali zaprasza Monika Pawelec. W niedzielę tancerze również pokażą swoje umiejętności w tańcach standardowych, latynoamerykańskich oraz w kombinacji dziesięciu tańców. Finałowa gala o godz. 18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Bilety dostępne w kasach MOSiR-u:

Finał turnieju poprowadził Rafał Maserak - tancerz, który swoją karierę zaczynał w Radomiu pod okiem właśnie Romana i Moniki Pawelców.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4