Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /SPORT/Radomianin w kadrze Polski na Mistrzostwach Europy

Sport w Radomiu

Radomianin w kadrze Polski na Mistrzostwach Europy

03 luty 2019 / Tekst

Radomianin Bartosz Utkowski otrzymał powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Europy w snookerze, które w drugiej połowie lutego odbędą się w Izraelu. Organizatorem mistrzostw jest Europejska Federacja Snookera. Bartosz będzie walczył w kategorii wiekowej U21.

Radomianin w kadrze Polski na Mistrzostwach Europy
foto: Rafał Ilkiewicz

Bartosz Utkowski jest jednym z jedenastu polskich zawodników, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Europy i jednym z pięciu reprezentantów naszego kraju w kategorii do 21 lat. Kadra wylatuje do izraelskiego Eilat nad morzem Czerwonym 17 lutego. Pierwsze mecze w kategorii U21 odbędą się 19 lutego. W tej grupie do tej pory zgłoszonych zostało ponad 70 zawodników. - To mój debiut w U21. W ciągu ostatnich dwóch lat nie brałem udziału w żadnym międzynarodowym turnieju tej rangi, nie potrafię zatem ocenić przeciwników – mówi Bartosz:

Intensywne przygotowania do Mistrzostw Europy kadra zaczęła już w połowie stycznia. Ale wówczas nie było jeszcze wiadomo, jakich zawodników ostatecznie Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego powoła do reprezentowania kraju. Teraz listy zawodników są już podane na oficjalnej stronie Europejskiej Federacji.

W trakcie przygotowań kadra zmierzyła się z Francuzami. - Z ekipą z Francji grało mi się całkiem nieźle. Realnym celem na Mistrzostwa Europy jest zatem wyjście z grupy, ale myślę, że tym razem stać mnie na dobry wynik – ma nadzieję Bartosz:

Bartosz Utkowski mając 16 lat wystąpił w Mistrzostwach Europy juniorów oraz Mistrzostwach Świata w tej kategorii wiekowej. Dwa lata temu reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy które rozegrane zostały na Cyprze. W 2018 roku, po maturalnej przerwie, wznowił intensywne treningi, co przyniosło mu zwycięstwo w rankingowym turnieju snookera we Wrocławiu. W grudniu 2018 r. zajął drugie miejsce w turnieju tego samego cyklu, rozegranym we Lwówku. W styczniu 2019 r. w Warszawie podczas Otwartych Mistrzostw Polski zajął piąte miejsce. Obecnie w Polskim Otwartym Rankingu Snookera zajmuje trzecie miejsce (na ponad 100 notowanych zawodników). Sukcesy z ostatnich miesięcy dały mu awans do ligi TOP16, czyli grupy najlepszych szesnastu zawodników w Polsce. Bartosz Utkowski ma 19 lat, studiuje informatykę, trenuje pod okiem Toma Limora, trenera kadry. Posiada certyfikat I stopnia i licencję trenerską Europejskiej Federacji Snookera (E.B.S.A.), jest w gronie trenerów Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego.

Mistrzostwa Europy w snookera odbędą się w Eilat w Izraelu w dniach 17 lutego – 2 marca 2019 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4