Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /SPORT/Rywalizacja już w sobotę

Sport w Radomiu

Rywalizacja już w sobotę

13 czerwiec 2019 / Tekst

W Opocznie odbędą się mistrzostwa Polski nauczycieli i pracowników oświaty w kolarstwie.

Rywalizacja już w sobotę
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Kolarstwo szosowe po krótkiej przerwie wraca do Opoczna. Dwa tygodnie temu opocznianie mogli oklaskiwać zawodników rywalizujących na ulicach miasta o zwycięstwo na pierwszym etapie 14. edycji Wyścigu Hubala. Jako pierwszy linię mety zlokalizowaną na ulicy Biernackiego minął Grzegorz Stępniak z grupy Wibatech Merx Wrocław. W sobotę meta również będzie na ulicy Biernackiego. Jednak w Opocznie o zwycięstwo powalczą już nie zawodowcy, ale amatorzy. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w ramach mistrzostw Polski nauczycieli i pracowników oświaty. Rozegrany zostanie tu również piąty etap Superprestige. To cykl wyścigów szosowych organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, wyjaśnia Andrzej Kacprzak, wiceburmistrz Opoczna.

Start nauczycieli rywalizujących w ramach mistrzostw Polski zaplanowany został na godzinę 12. Kolejne grupy kolarzy pojadą na trasę wyścigu w odstępach czasowych. Wcześniej na palcu za MDK ścigać się będą najmłodsi.

Kolarską imprezę w Opocznie organizują Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów i Team Hurom Masters. W licznej grupie współorganizatorów jest m.in. Gmina Opoczno, a rywalizujący w mistrzostwach Polski kolarze powalczą o puchar burmistrza Dariusza Kosno.

Start i meta wyścigu zlokalizowana zostanie ul. Biernackiego. Następnie kolarze pojadą ulicami Kwiatową, Staromiejską i przez Wolę Załężną, Zameczek, Radzice, Giełzów, Brzuzę, Idzikowice, Libiszów i Bukowiec Opoczyński. Do Opoczna wjadą od północy i dalej pojadą ulicami Inowłodzką, Skłodowskiej-Curie, Kopernika do Biernackiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4