Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 lutego - katedry świętego Piotra, Apostoła
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /SPORT/Siatkarze z całej Polski w Szydłowcu

Sport w Radomiu

Siatkarze z całej Polski w Szydłowcu

12 luty 2019 / Tekst

Niemal 20 drużyn z całej Polski rywalizowało w weekend w Szydłowcu w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Siatkarze z całej Polski w Szydłowcu
fot. Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec

Turniej już po raz siódmy zorganizowała Rodzinna Akademia Sportu przy współpracy z Urzędem Miejskim, ale też wieloma instytucjami, firmami, sponsorami, przyjaciółmi siatkówki. W tym roku impreza wpisała się w obchody 90-lecia utworzenia Polskiego Związku Gier Sportowych, czyli w praktyce początku polskiej siatkówki.

Na parkiet hali sportowej szkoły podstawowej nr 2 wybiegli zawodnicy z Krakowa, Warszawy, Ropczyc, Kielc, Łodzi, Opola, Sosnowca, Skaryszewa oraz Szydłowca. - Przyjeżdżają z wielu zakątków Polski ze względu na sympatyczny klimat naszej imprezy sportowej i pełny profesjonalizm, który gwarantuje sprawne przeprowadzenie tych zawodów. Dodatkowo mogą zintegrować się, porozmawiać, wymienić poglądy i potańczyć podczas zabawy, która co roku jest organizowana w Domu Weselnym Lodownia przy suto zastawionych stołach, dzięki uprzejmości Hurtowni Wędlin i Drobiu Vico - mówi Grzegorz Nowak, prezes Rodzinnej Akademii Sportu. Gospodarzy reprezentowały trzy drużyny: dwie kobiece i jedna męska. Zostały podzielone zostały na trzy grupy A, B i C, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym dwa sety do 29 punktów. Kolejne rundy rozgrywek to już pojedynki każdy z każdym do 2 wygranych setów z tie-breakiem. Drużyny zajmujące dwa pierwsze miejsca w grupach grały o miejsca 1-6, natomiast pozostałe o miejsca 7-9.

Po emocjach na parkiecie przyszedł czas na wręczenie pucharów, medali, dyplomów i nagród. Ceremonii tej przewodzili: burmistrz Szydłowca Artur Ludew, dyrektor PSP nr 2 w Szydłowcu Krzysztof Ubysz i siatkarki z Rodzinnej Akademii Sportu.

Wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna - Jurne Młokosy. Drudzy byli siatkarze z RAS Szydłowiec. Trzecie miejsce zdobył AZS UJK Kielce. Czwarta lokata należała do Siatkarzy z Majami. Piąta drużyna to Zuzanki Warszawa. Na szóstym miejscu zakończył turniej zespół UKS OLIMP Skaryszew. Dalej były kolejno: SAN AZS Łódź, Prze Fixy Ropczyce, Volley Team Błyskawica Sosnowiec.

Jeśli chodzi o kobiety, równych nie miały siatkarki Mi...mi Łódź. Srebro przypadło zespołowi Light System Audio Video Opole. Na podium zmieściły się jeszcze siatkarki Apollo Kraków. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: RAS6(1) Szydłowiec, Dream Team Manekin Łódź, Bez Obaw Kraków, Atomówki Kielce, Cytrynki Warszawa i RAS6(2) Szydłowiec.

Były też nagrody indywidualne. MVP turnieju zostali wybrani: Ela Klein i Paweł Szczepaniak. Najlepsi zawodnicy z Szydłowca to: Zosia Wiśniewska, Aleksandra Jedynak-Lis i Michał Koryciński. Najlepsi Libero to zaś Katarzyna Pakuła-Nockowska i Kamil Jędrych. Tytuł Najlepszych Przyjmujących uzyskali: Joanna Rejno i Wojciech Kowalski, a Najlepszych Środkowych - Fatima Blaza i Piotr Świerżewski.  Najlepszymi Atakującymi byli: Weronika Wilczyńska i Obremski Marcin.

Wśród wielu nagród warto wymienić dar od premiera Mateusza Morawieckiego - flagę i przypinkę w kształcie godła Polski w pięknym opakowaniu, elementy piaskowca od szydłowieckiego samorządu czy gadżety od marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika. 

Turniejowi patronował marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik i burmistrz Szydłowca Artur Ludew, a medialnie - Radio Plus Radom. Partnerami imprezy były: powiat szydłowiecki, PSP Nr 2 w Szydłowcu z dyrektorem Krzysztofem Ubyszem oraz Urząd Miejski w Szydłowcu – Wydział Informacji i Promocji. TU można zapoznać się z bogatą galerią zdjęć z turnieju.

foto: Rodzinna Akademia Sportu (fb)

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4