Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /SPORT/Lotnicza elita w Piastowie

Sport w Radomiu

Lotnicza elita w Piastowie

08 kwiecień 2019 / Tekst

Odbędą się 14 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe.

Kadra Polski z medalami
Kadra Polski z medalami

foto za: Roman Poterała

Już za kilka dni Aeroklub Radomski w Piastowie znowu będzie gościł elitę polskich pilotów samolotowych. Tym razem będzie to za sprawą 14 Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka.

Zawody będą polegały na przelotach samolotami po wyznaczonych trasach. Na trasach przelotów należy zlokalizować i nanieść na mapy wskazane obiekty i przygotowane odpowiednio wcześniej punkty orientacyjne. Oczywiście wszystko należy zrobić  w ściśle określonym czasie. To tak zwane latanie precyzyjne, w którym polscy piloci mają bogatą i chlubna mistrzowską tradycję. Poza przelotami na trasy piloci będą mieć także za zadanie wylądować na linii szerokości 2 metrów. Każde odstępstwo będzie skutkować punktami karnymi. Same zawody będą rozgrywane od 11 do 14 kwietnia br., jednak mistrzowskie załogi zawitają na aeroklubowe lotnisko w Piastowie już we wtorek 9 kwietnia, bo od tego dnia będą odbywały się już treningi i Konsultacje Kadry Narodowej. Radomskie zawody są bowiem także przygotowaniem naszej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym. Polacy będą tam bronić zeszłorocznych tytułów mistrzowskich. Wacław Wieczorek, którego imię noszą radomskie zawody był jednym z najlepszych polskich sportowych pilotów samolotowych. W swojej karierze zdobył 20 indywidualnych medali mistrzostw świata i Europy. Był ośmiokrotnym mistrzem kraju w lataniu rajdowym i precyzyjnym.

Tym razem do podradomskiego  Piastowa zawitają jego godni następcy. Aeroklub Radomski zaprasza także wszystkich miłośników lotnictwa i latania rajdowego i nawigacyjnego do podziwiania zmagań polskich mistrzów w tegorocznej edycji zawodów czy już także w czasie samych treningów. (tekst za: Roman Poterała)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4