Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /SPORT/Sportowo i charytatywnie w Toporni

Sport w Radomiu

Sportowo i charytatywnie w Toporni

17 lipiec 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Marcin Ociepski i Piotr Łukasik najlepsi podczas Pucharu Polski w siatkówce plażowej mężczyzn w Przysusze. Za nami trzydniowy turniej pełen siatkarskich emocji i atrakcji dla całych rodzin. Podobnie jak w ubiegłym roku turniej miał również wymiar charytatywny.

W miniony weekend w Toporni rozegrany został Puchar Polski w siatkówce plażowej - Lewiatan Beach Ball. Na boisku stanęło 27 najlepszych w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej par. - Na równoległym turnieju, który toczył się Łodzi z numerem pierwszym rozstawiona została drużyna, która u nas zostałaby rozstawiona z numerem jedenastym. - przekonuje Witold Łączkiewicz - komisarz techniczny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W niedzielę na głównym boisku przy zalewie Topornia odbyły się pojedynki finałowe. Osiem najlepszych par walczyło w ćwierćfinałach, a następnie rozegrane zostały mecze strefy medalowej.

Zmierzyli się Andrys/Andrys – Kądzioła/Malec i Ociepski/Łukasik – Kiernoz/Zdybek. W finale spotkali się Kądzioła/Malec i Ociepski/Łukasik. Walka była wyrównana i zacięta, a dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. Lepsi okazali się Po niezwykle dramatycznym spotkaniu lepsza okazała się para z Mazur: Marcin Ociepski i Piotr Łukasik, którzy w ostatniej partii spotkania wygrali 15:13. Piotr Łukasik, który dodatkowo został MVP turnieju nie krył radości i dumy z odniesionego zwycięstwa:

Impreza miała również wymiar charytatywny. Rozegrany został Charytatywny Mecz Gwiazd połączony z licytacją, w którym swoje umiejętności siatkarskie i dobre serce okazali m.in. Zygmunt Chajzer, Conrado Moreno czy Mirosław Przedpełski. Conrado Moreno przyznaje, że siatkówka nie jest jego mocną stroną, jednak podkreśla, że warto. - Świetna zabawa, publiczność i cel:

Z kolei Zygmunt Chajzer, który został MVP Charytatywnego Meczu Gwiazd cieszy się z wygranej swojej drużyny, a także z możliwości pomagania:

Poza emocjami sportowymi na najwyższym poziomie organizatorzy zaproponowali Mistrzowski Weekend Sportu: warsztatów z plażówki dla dzieci, zajęcia fitness, zumba czy turniej siatkówki plażowej w kategorii old boy 50+. W ubiegły weekend plaża w Toporni jeszcze bardziej niż zwykle tętniła życiem. Podobało się to osobom, które wybrały się na plażę:

Z imprezy zadowoleni są również organizatorzy. - Warto to podtrzymywać! - przekonuje Witold Łączkiewicz - komisarz techniczny Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Impreza odbyła się pod patronatem medialnym Radia Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA