Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /SPORT/Ta drużyna ma walczyć o awans

Sport w Radomiu

Ta drużyna ma walczyć o awans

27 luty 2019 / Tekst

Piłkarze Radomiaka zaprezentowali się przed rundą wiosenną. Trener Dariusz Banasik podsumował przygotowania zimowe.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Sesja zdjęciowa rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, ale wszyscy piłkarze i członkowie sztabu na nią dotarli. Podczas briefingu prasowego trener Dariusz Banasik podsumował przygotowania do rundy wiosennej.

- Dobrnęliśmy do końca naszych przygotowań. Myślę, że trochę różniły się od ostatnich, które miał Radomiak. Przede wszystkim zagraliśmy mniej sparingów. Dla nas liczyło się, żebyśmy dobrze przygotować się do rundy, a nie żeby wspaniale grać w meczach kontrolnych. Największym sukcesem jest, że udało się zrobić tak, że żaden zawodnik nie jest kontuzjowany - mówi trener Banasik.

Radomiak pierwszy mecz rundy wiosennej rozegra w sobotę z Olimpią Elbląg. Znany jest już szczegółowy plan przygotowań do tego spotkania.

- Dzisiaj trening taktyczny, w czwartek trening strzelecki, a w piątek stałe fragmenty gry pod przeciwnika, chociaż aż tak nie analizujemy przeciwnika, bo tak podchodziliśmy też w tamtej rundzie. Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na siebie, a nie na przeciwników, bo czasami tak jest, że zawodnicy aż tyle informacji nie potrzebują - dodaje Dariusz Banasik.

Jeśli chodzi o najbliższego rywala, trener spodziewa się trudnego meczu. Olimpia to ostatnia drużyna w tabeli, która, jeśli chce utrzymać się w drugiej lidze, musi zacząć regularnie punktować.

- Tym bardziej, że to pierwszy mecz, a te są zawsze trudne. Znamy swoją wartość, wiemy, że jesteśmy mocnym zespołem. Jesteśmy w roli faworyta, ale takie zespoły łatwo się nie poddadzą - ocenia trener Banasik.

Zimą do drużyny dołączyli Adam Banasiak i Konrad Witkowski. Ten pierwszy będzie trenował z pierwszym zespołem, a drugi zbierał doświadczenie z rezerwami. Wciąż nie wiadomo, jaka jest sytuacja Dominika Sokoła. Mówi się o zainteresowaniu klubów z ekstraklasy. Trener Banasik uspokaja jednak, że niezależnie od finału negocjacji transferowych, napastnik rundę wiosenną spędzi w Radomiu.

- Zainteresowanie Dominikiem było dużo wcześniej. Nie tylko z Zagłębia Lubin, ale też z innych zespołów - też ekstraklasowych. My jako klub zastrzegliśmy sobie, że Dominik może zostać wypożyczony lub sprzedany, ale z możliwością, że zostanie u nas na najbliższe pół roku - mówi.

Mecz z Olimpią Elbląg w sobotę (2 marca) o 17:00 w Elblągu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4