Radio Plus Radom /SPORT/Tak blisko wygranej, że przegrali

Sport w Radomiu

Tak blisko wygranej, że przegrali

08 kwiecień 2017 / Tekst

Cerrad Czarni Radom ulegli dziś 2:3 Lotosowi Trefl Gdańsk. To pierwszy mecz o 7. miejsce w PlusLidze i jednocześnie ostatni w tym sezonie mecz w Radomiu.

Obydwie drużyny zagrały po jednym bardzo słabym secie, ale to gdańszczanie powiedzieli ostatnie słowo. Pierwsza odsłona meczu była z delikatnym wskazaniem na gości. Drugi set to już festiwal Czarnych. Trzeci set tylko potwierdził, że to radomianie mają dziś wszystkie atuty ku temu, by zwyciężyć całe spotkanie. I nagle wszystko zaczęło się psuć. Lotos od pierwszych minut dominował. Czwarta odsłona zakończyła się aż 9 punktami przewagi gości. W tie - breaku mogło być różnie. Czarni grali z zacięciem, żeby wygrać. Gdańszczanie przypilnowali jednak wyniku. Rewanż w czwartek o godz. 18 w Gdańsku.

Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:14, 25:23, 16:25, 13:15)

Cerrad Czarni: Kędzierski, Kohut, Fornal, Ziobrowski, Smith, Żaliński, Watten (libero) oraz Gonciarz, Bołądź, Filipowicz (libero), Ostrowski

LOTOS Trefl: Masny, Pashytskyy, Hebda, Schulz, Gawryszewski, Mika, Gacek (libero) oraz Romać, Pietruczuk, Stępień, Niemiec