Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 lutego - św. Konrad z Piacenzy, pustelnik
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 1°C -3°C

  • 20 Lut 2018

    Pochmurno 1°C -5°C

Radio Plus Radom /SPORT/Trener Kamiński po meczu z Banvitem

Sport w Radomiu

Trener Kamiński po meczu z Banvitem

09 listopad 2017 / Tekst

- Mówiłem zawodnikom, że muszą uwierzyć w to, że nasz system obrony jest w stanie zadziałać, tylko wszyscy muszą zagrać na 100%. To dzisiaj oglądaliśmy - powiedział po meczu z Banvitem (49:48) trener Wojciech Kamiński.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Przypomnijmy, po niezwykle emocjonującym meczu ROSA Radom pokonała turecki Banvit Bandirma 49:48. Wynik był niewiadomą do ostatniej sekundy.

Trenerze, potrzeba kardiologa?

- Dobry kardiolog jest zawsze w cenie. Myślę, że po ostatnich kilku meczach kilka razy serce mocniej zabiło. Teraz będzie dwa dni spokoju, bo wygraliśmy. Dużo gorzej było po ostatnim meczu, bo trzeba było się szybko pozbierać, a porażka była bardzo dotkliwa.

W drugiej połowie trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na grę w obronie, bo Banvit miał bardzo duże problemy ze zdobywaniem punktów z każdej pozycji.

- Ten zespół jest bardzo mocno ofensywny i odbyliśmy wczoraj dość męską rozmowę na meetingu drużynowym, gdzie pokazywałem nasze akcje z ostatniego meczu. Mówiłem zawodnikom, że muszą uwierzyć w to, że nasz system obrony jest w stanie zadziałać, tylko wszyscy muszą zagrać na 100%. To dzisiaj oglądaliśmy. Mam nadzieję, że to nie jest odosobniony przypadek i w kolejnych meczach to potwierdzimy.

Też chyba męska rozmowa była potrzebna w przerwie.

- Już nie tak ostra jak wczoraj.

Banvit zaczarował dzisiaj linię 6,75. Tylko jeden rzut za trzy.

- Wydaje mi się, że to polega na tym, że obie drużyny grają agresywnie i bardzo mocno w obronie. Wkładając tyle siły w obronie, atak jest pomijany i rzuty nie są już tak dokładne. Cieszę się, że potrafimy tak grać, bo atakiem można wygrać jeden, czy dwa mecze, natomiast jeśli gra się dobrze i równo w defensywie, to można wygrać naprawdę coś wielkiego i na to wszyscy w Radomiu liczą. W każdym meczu praktycznie w tym sezonie w Champions League nawiązywaliśmy walkę. Prowadziliśmy, gdzieś zabrakło siły, bo nie było zawodników, bo drużyny przeciwne miały lepszych zmienników. Natomiast, jak obiecywałem kibicom, w każdym meczu chcemy walczyć. Nie udało się w Atenach, przegraliśmy po dogrywce. W końcu udało się z Banvitem u siebie.

Szymon Szymański to zawodnik, który potrzebuje łapać minuty w koszykówce na najwyższym poziomie? Czy była to zmiana podyktowana tym, żeby podstawowi zawodnicy jak Igor Zajcew, czy Robert Witka nie złapali szybko dużej liczby fauli?

- Założyłem przed meczem, że będę używał Szymona do tej rotacji, bo jest zawodnikiem mobilnym, sprawnym. Ma braki jeśli chodzi o atak, ale defensywnie pomógł nam ogromnie. Jego sprawność, siła, wyskok, długie ręce przełożyły się na dobrą obronę. Cieszę się ogromnie, że ten chłopiec wyszedł, walczył i wykorzystał swoją szansę. Teraz myślę, że będzie jej dostawał troszkę więcej. Jeżeli będzie się rozwijał, kto wie. Przyszłość przed nim.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 6.44 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Sugar Baby Love

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 58
PGE Skra Bełchatów 21 47
ONICO Warszawa 21 47
Asseco Resovia Rzeszów 21 42
Trefl Gdańsk 21 40
Indykpol AZS Olsztyn 21 36
Jastrzębski Węgiel 21 34
Cuprum Lubin 21 33
Cerrad Czarni Radom 21 29
GKS Katowice 21 26
Espadon Szczecin 21 25
Aluron Virtu Warta Zawiercie 21 23
MKS Będzin 21 19
Łuczniczka Bydgoszcz 21 19
Dafi Społem Kielce 21 14
BBTS Bielsko-Biała 21 10

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA