Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /SPORT/VII Półmaraton Radomskiego Czerwca 76'

Sport w Radomiu

VII Półmaraton Radomskiego Czerwca 76'

04 czerwiec 2019 / Tekst

To jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Radomiu i regionie - Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" przygotowuje się do VII edycji Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76'.Impreza odbędzie się w dniach 15-16 czerwca.

VII Półmaraton Radomskiego Czerwca 76'
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Radomski Półmaraton Czerwca ‘76 to jedna z imprez, która wpisuje się w miejskie obchody 43. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76'. Jej głównym przesłaniem jest przypominanie mieszkańcom Radomia i biegaczom wydarzeń czerwcowych. - Jest to w pewnym sensie hołd dla bohaterów tamtych czerwcowych wydarzeń, które dały początek demokratycznym przemianom w naszym kraju - mówi prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” Tadeusz Kraska:

Tegoroczna impreza potrwa dwa dni. 15 czerwca odbędą się biegi dzieci i młodzieży, a 16 czerwca Radomski Półmaraton Czerwca 76', Bieg Radości oraz Mistrzostwa Lekarzy.

Ze względu na roboty drogowe, trasa półmaratonu będzie się nieco różnić od ubiegłorocznej i odbędzie się o tydzień wcześniej niż w poprzednich latach - dodaje Tadeusz Kraska:

- Najistotniejszą zmianą jest, że nie biegniemy ul. Podwalną, tylko dalej ul. Narutowicza do Limanowskiego, do Wałowej i nie wbiegamy w Rynek. W dalszej części biegu nie wbiegamy w ulicę Kochanowskiego, tylko w Komunalną. Ostatnia zmiana, że biegniemy ul. Puławską, dobiegamy do ul. Okrzei, Giserską i wpadamy na Słowackiego w sąsiedztwie wiaduktu - mówi Tadeusz Kraska.

- W porównaniu do poprzedniego roku jest parę drobnych zmian. W czwartek 20 czerwca jest święto Bożego Ciała. Dlatego postanowiliśmy w tym roku nasz bieg przełożyć o tydzień wstecz w porównaniu do poprzednich edycji. Zobaczymy jak to się przełoży na zainteresowanie. Wysunęliśmy się nieco poza główne obchody wydarzeń czerwcowych w naszym mieście. W ten sposób to powinno się przełożyć na większe zainteresowanie mieszkańców - tłumaczy prezes.

Zmianie uległa również data biegu charytatywnego. - Bieg Radości-Dumne Warchoły, na którym nam bardzo zależy, odbędzie się, tak jak bieg główny 16 czerwca. Chcemy podnieść rangę tego biegu. Jego start nastąpi około 10 minut po starcie biegu głównego. Chcemy zapewnić w ten sposób uczestnikom odpowiednią oprawę, dużą liczbę widzów na trybunach stadionu - dodaje prezes stowarzyszenia.

W organizację Półmaratonu Radomskiego Czerwca ‘76 zaangażowanych będzie kilkuset wolontariuszy, w tym po raz pierwszy seniorzy. - Jesteśmy jednostką pożytku publicznego, a cała nasza impreza opiera się głównie na działaniach wolontariackich. Współpracuje z nami szereg grup w różnym wieku, od szkół podstawowych czy liceów, a w tym roku nowość, bo pomogą nam też emeryci. Około setki wolontariuszy pomaga w zabezpieczeniu trasy, a druga setka pracuje przy obsłudze stolików żywniościowych i nawadniania. Pozostali wolontariusze to tzw. dopingujący, którzy zagrzewają do walki, pozdrawiają uczestników. W tym roku będzie też około siedmiu punktów muzycznych - mowi Tadeusz Kraska:

W zeszłorocznej edycji Półmaratonu Radomskiego Czerwca ‘76 wystartowało ok. 850 osób. - Poziom sportowy dotychczas był bardzo wysoki. Biegnie tu zawsze ścisła czołówka naszego kraju i myślę, że tym razem będzie bardzo podobnie. Biegam w całym kraju i wszędzie jesteśmy rozpoznawalni, każdy zna nasz półmaraton i bardzo chwali. Ja lubię biegać w naszym mieście jest to zawsze priorytet dla mnie - mowi biegaczka Karolina Waśniewska:

W zabezpieczenie imprezy poza służbami mundurowymi zaangażowane też będą zespoły ratownictwa medycznego - mówi prezes Deltamed Dariusz Glegoła:

Trasa półmaratonu będzie monitorowana również przez dwa quady - mówi Arkadiusz Gradowski z lekarskiego WOPR-u:

Zapisy w formie elektronicznej na stronie polmaratonradom.pl trwają do 12 czerwca oraz przed biegiem w dniu imprezy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4