Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /SPORT/Wojciech Kamiński odchodzi z ROSY

Sport w Radomiu

Wojciech Kamiński odchodzi z ROSY

18 lipiec 2018 / Tekst

Po ponad pięcioletniej współpracy trener Wojciech Kamiński odchodzi z ROSY Radom.

Wojciech Kamiński odchodzi z ROSY
fot. ekstraklasa.rosasport.pl

Wojciech Kamiński pracę z zespołem rozpoczął pod koniec grudnia 2012 roku i od razu wniósł do zespołu nową jakość.

Po raz pierwszy, Radomskie Smoki znalazły się w najlepszej czwórce PLK w roku 2014, a także rok później. W sezonie 2015/2016 Wojciech Kamiński zbudował zespół, który jak burza przeszedł przez rundę zasadniczą, plasując się na drugim miejscu. Świetnie też poszło w walce o stawkę. ROSA dotarła aż do finału i dopiero w nim uległa Stelmetowi Zielona Góra. Wcześniej to radomianie okazali się jednak lepsi, zdobywając Puchar Polski, a u progu kolejnego sezonu również Superpuchar Polski. Również wtedy ROSA z bardzo dobrej strony pokazała się w Europe Basket Cup, przechodząc pierwszą, grupową rundę rozgrywek. Rok później bez zastrzeżeń została przyjęta do Ligi Mistrzów.

Kolejne sezony to stabilizacja ROSY wśród najlepszych klubów w Polsce.

Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek, włodarze ROSY - w porozumieniu z Wojciechem Kamińskim - uznali, że być może trener będzie potrzebował nowych wyzwań. Nie jest tajemnicą, że radomian czeka rok przejściowy.

– To dlatego Wojciech Kamiński szybko otrzymał wolną rękę i umówiliśmy się, że jeśli pojawi się nowy pracodawca dla trenera, to podamy sobie ręce i rozstaniemy się jak dżentelmeni. Tak też się stało – tłumaczy Piotr Kardaś, prezes ROSA SA. – Wojciech Kamiński na zawsze pozostanie w naszych sercach. Pozostaje naszym wielkim przyjacielem, twórcą największych sukcesów klubu, człowiekiem, który wprowadził nas na profesjonalne tory. Bardzo serdecznie mu dziękujemy za wszystko i naprawdę nie ma chyba słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność za to co Wojciech Kamiński zrobił dla Organizacji ROSA przez te 5,5 roku pracy w Radomiu.

Triumfy trenera zostały dostrzeżone nie tylko w Radomiu. Koledzy trenerzy dwukrotnie wybierali Wojciecha Kamińskiego najlepszym coachem w Polsce, a reprezentacja narodowa na stałe wchłonęła go do swojego sztabu.

Klub wkrótce oficjalnie przedstawi nowego szkoleniowca, którym zostanie były kapitan zespołu - Robert Witka. Natomiast Wojciech Kamiński będzie trenował zawodników zespołu BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Na stanowisku zastąpił Emila Rajkovica, który przeniósł się do Kazachstanu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4