Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /SPORT/Zmiany w stypendiach sportowych

Sport w Radomiu

Zmiany w stypendiach sportowych

25 czerwiec 2019 / Tekst

Zmienią się zasady przyznawania stypendiów sportowych. Projekt uchwały, który przyjęli radni został opracowany m.in. w oparciu o wnioski płynące z klubów sportowych i był konsultowany z Radą Sportu.

Zmiany w stypendiach sportowych
foto:wksczarni.pl

- System stypendialny nie był zmieniany już od wielu lat i niektóre zapisy uchwały wymagały korekty. Na przykład w grach zespołowych wysokość stypendiów była taka sama już od niemal 10 lat. W tym czasie rosły natomiast kwoty stypendiów wypłacanych medalistom w dyscyplinach indywidualnych. Stąd decyzja o zwiększeniu kwot dla zawodników radomskich drużyn ligowych. Jestem przekonany, że to przełoży się na rezultaty sportowe i promocyjne - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński:

Zgodnie z nowymi zapisami uchwały stypendialnej, zwiększą się kwoty stypendium sportowego dla drużyn występujących w rozgrywkach ligowych. Dodatkowo, w przypadku piłki nożnej liczba zawodników mogących otrzymać stypendium wzrośnie do 22, a w piłce siatkowej – do 14 osób.

W przypadku dyscyplin indywidualnych, kwoty wypłacane medalistom mistrzostw Polski, Europy lub świata oraz Igrzysk Olimpijskich rosły dotychczas proporcjonalnie do wzrostu minimalnego wynagrodzenia. – Postanowiliśmy zamrozić kwotę bazową na poziomie tego roku. W ten sposób chcemy zapobiec konieczności ustalania górnego pułapu, do którego mogłyby być wypłacane stypendia. Mimo to, na tle całego kraju wciąż będą one wysokie i pozwolą utrzymać wysoki poziom wsparcia dla sportowców – tłumaczy Mateusz Tyczyński.

Istotna zmiana, jaka znalazła się w znowelizowanej uchwale, to także zróżnicowanie kwot stypendiów wypłacanych srebrnym i brązowym medalistom. Wprowadzono też stypendium za uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich lub Igrzyskach Paraolimpijskich. Jednocześnie obniżono wysokości stypendium sportowego za medal w kategorii młodzieżowiec o 10%, w kategorii junior o 20% oraz w kategorii junior młodszy o 5%. Wzrosną natomiast kwoty przeznaczone na dotacje, które kluby, w drodze konkursów będą mogły pozyskać na szkolenie młodzieży.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4