Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /SPORT/Zwoleń zaraża bieganiem

Sport w Radomiu

Zwoleń zaraża bieganiem

04 marzec 2016 / Tekst
Nie liczy się dystans, ani czas. Najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie. Stowarzyszenie "Zwoleń Biega" zaprasza wszystkich do wspólnych treningów.
Zwoleń zaraża bieganiem
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Spotykają się niezależnie od pogody i wspólnie przebiegają dystans ok. 6 km. Jest to nie tylko przygotowanie do czerwcowego II Biegu Szlakiem Jana Kochanowskiego, ale również okazja do poprawiania kondycji, spotkań z pasjonatami biegania, a przede wszystkim sprint do zdrowia. W każdą sobotę biegacze wyruszają z Placu Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Jak mówią Agata Grabiec-Cywka i Krzysztof Cywka – przedstawiciele Stowarzyszenia "Zwoleń Biega", każdy może przyłączyć się do treningu:

W sobotnim bieganiu udział bierze stała gruma osób, która otwarta jest na wszystkich, niezależnie od wieku, czy zaawansowania. Jak zapewniają członkowie Stowarzyszenia, między biegaczami nie ma żadnych barier – mogą porozmawiać o wszystkim, wspólnie się dopingują:

Agata Grabiec-Cywka i Krzysztof Cywka zaznaczają, że bieganie to "dobry nałóg", który na korzyść zmienia tryb życia człowieka. Daje pozytywne efekty zdrowotne, dobrze wpływa na samopoczucie, a także uczy racjonalnego planowania i gospodarowania czasem. I chociaż w przypadku gości Radia Plus Radom bieganie nie od zawsze było oczywistością, to sprawiło, że życie stało się lżejsze (dosłownie), a sport stał się nieodzownym elementem ich życia:

Stowarzyszenie "Zwoleń Biega" działa niespełna rok, liczy 25 członków i cały czas rośnie w siłę. Ma także wiele planów na przyszłość:

8 maja - bieg charytatywny w Tczowie]

18 czerwca II bieg Slakiem Jana Kochanowskiego

26 lipca sztafeta Zwoleń - Wieliczka na ŚDM 2016

29 października III bieg o Gorącą Dynię

10 listopada bieg Niepodległości

A także inne imprezy, takie jak majowy Test Coopera, wrześniowy "Bieg Prezesa", IV bieg Sylwestrowy oraz pomoc w imprezach szkolnych.

Nie trzeba zapisywać się do Stowarzyszenia, ani wydawać pieniędzy. Wystarczy mieć dobre buty, a przede wszystkim chęć do biegania.

Treningi w każdą sobotę ok. Godz. 17:00. Start sprzed Urzędu Miejskiego w Zwoleniu.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4