Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W DIECEZJI RADOMSKIEJ/PRZYJEDŹ DO NAS

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W DIECEZJI RADOMSKIEJ

PRZYJEDŹ DO NAS

30 czerwiec 2016 / Tekst

Już wiemy, że do diecezji radomskiej przyjedzie 1400 pielgrzymów z 17 krajów. W ostatnich dniach liderzy grup modyfikowali wcześniejsze deklaracje, dotyczące liczby pielgrzymów, a w niektórych przypadkach informowali o rezygnacji z przyjazdu. Nasza diecezja zadeklarowała przyjęcie 4000 tysięcy osób, co świadczy o godnej pochwały naszej otwartości i gościnności. Wszystkich, którzy mimo tych deklaracji nie będą mieli okazji przyjąć pielgrzymów, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z pielgrzymami w Radomiu w sobotę 23 lipca w Muzeum Wsi Radomskiej o godz. 13.00.

 WP 20160707 001 2

fot. krakow2016.com

Do diecezji radomskiej przyjedzie 1400 gości z całego świata, przede wszystkim z Włoch, Ukrainy, Białorusi, z Palestyny, z Kongo czy z Kamerunu. Nie zabraknie również Węgrów czy Francuzów. Przywitanie gości będzie należało do poszczególnych Centrów. W parafiach św. Jadwigi i św. Piotra zagoszczą Węgrzy i Brazylijczycy z Kurytyby. Północ Radomia (św. Łukasza i bł. Annuarity) zdominują zaś Włosi. Spora grupa Włochów z regionu Emilia Romagna i Ligurii pozna też urok osiedla Prędocinek i Idalina. Włoscy górale z doliny Aosty odwiedzą ziemię Jana Kochanowskiego, Zwoleń. Szczegóły powitania w Radomiu zna diecezjalny koordynator ŚDM - ks. Marek Adamczyk:

Jednak pielgrzymi z całego świata goszczeni będą nie tylko przez radomian, a przez mieszkańców całej diecezji. Będzie tu gościć spora reprezentacja ze Wschodu. Ukraińcy odwiedzą: Opoczno (Lwów), Końskie (Mohylew), Starachowice (Bar), Kuczki, Kozienice (Chmielniki), Solec nad Wisłą (Czerniowce), radomski Kaptur oraz skorzystają z gościny Centrum Młodzieży Arka Radom w nowej siedzibie przy ul. Kelles - Krauza. Poznają zatem diecezję wzdłuż i wszerz. Białorusini zobaczą jak mieszka się w Kowali, Skarżysku Kościelnym i w Paradyżu na ziemi opoczyńskiej. A Rosjanie? Będą pewnie raczyć się pierogami i zalewajką w Sławnie koło Opoczna. Młodzież z Litwy zadomowi się w Szydłowcu, Pionkach. W Pionkach będą też pielgrzymi z odległego Kazachstanu, Gwinei Równikowej, Namibii. Język francuski będzie królował w Jedlni - Letnisku i na radomskim Gołębiowie. Zagoszczą tam odpowiednio Francuzi, Gabończycy, Kongijczycy i Kameruńczycy ze stolicy Yaounde. Afryka zawita też do Przedborza. Będą tam reprezentanci Republiki Południowej Afryki z Umzimkulu. Młodzież z Konga zamieszka w Przysusze i Starachowicach. Będziemy też mieli gości z Bałkanów. Albańczycy znajdą nocleg u Synów Niepokalanego Poczęcia przy ul. Zgodnej w Radomiu, ale też w Przysusze. Parafianie z radomskiej katedry będą mogli zaś przenieść się do Ziemi Świętej, dzięki przebywającym u nich Palestyńczykom z Betlejem.

Do przyjęcia pielgrzymów przygotowuje się Centrum Kozienice. Komitet powitalny z gośćmi spotka się aż na przejściu granicznym w Medyce - mówi ks. Tomasz Pastuszka - koordynator Centrum:

Pielgrzymi będą przebywać w diecezji radomskiej w ramach Dni w Diecezjach w dniach 20 - 25 lipca.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4