Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Unia bez tajemnic

Zbigniew Kuźmiuk podsumował debatę w PE nt. kryzysu na granicy białorusko-polskiej

niedziela, 14 listopada 2021 16:56 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Większość posłów zabierających głos w debacie podkreślała, że jest to element wojny hybrydowej, realizowanej przez reżim Łukaszenki - mówi dr Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Radia Plus Radom. Polityk PiS przypomniał, że w czasie debaty Polskę wsparł szef frakcji EPL w PE Manfred Weber, który wygłosił tezę o konieczności finansowego wsparcia naszego kraju w budowaniu zapory na granicy.

- Niestety, ale znowu nie popisali się reprezentujący opozycję Polacy, między innymi reprezentujący Platformę, Andrzej Halicki, który w sposób absurdalny zaatakował polski rząd, zarzucając mu brak współpracy z UE w rozwiązywaniu kryzysu na granicy białorusko-polskiej. Co najdziwniejsze ten zarzut pojawił się w dniu wizyty szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela w Polsce i jego blisko dwugodzinnej rozmowy z premierem Morawieckim, po której nie tylko wyraził on solidarność z naszym krajem, a także zapowiedział stanowcze działania UE w tej sprawie, w tym sankcje na linie lotnicze uczestniczące w procederze przerzutu imigrantów z Bliskiego Wschodu do Mińska - mówił dr Kuźmiuk.

Dodał, że Lewica konsekwentnie nazywa imigrantów ekonomicznych, uchodźcami, w ten sposób chce wymusić specjalny tryb ich traktowania, przyjmowania wniosków azylowych, choć polskie służby mają już wielotygodniowe doświadczenia, że ci którym uda się sforsować granicę, nie chcą ich składać w naszym kraju.

Niewykluczone, że na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej, odbędzie się debata szefów rządów o budowie na granicy wschodniej UE odpowiedniej infrastruktury technicznej oraz o możliwościach jej finansowania ze środków europejskich.

Z posłem PE Zbigniewem Kuźmiukiem rozmawiał Radosław Mizera:

ZAPRASZAMY DO NAS